Categories: Фінанси

Можливе зміцнення долара при Трампі вразить весь світ – The Economist

Потенційне зміцнення долара за нового президента США Дональда Трампа вразить решту світу.

Такий прогноз робить журнал The Economist.

Коливання американської валюти майже завжди викликають брижі по всьому світу.

Індекс великих американських компаній побив послідовні рекорди 6, 7 та 8 листопада. Це показує очікування інвесторів від політики Трампа – збільшення прибутку американських компаній за рахунок зниження податків та дерегулювання, оскільки державні запозичення різко зростають.

Поєднання вищого дефіциту та відновлення інфляції, у свою чергу, може змусити центральний банк країни утримувати відсоткові ставки вище, ніж він робив би без Трампа. Вищі ставки зроблять вкладення в доларові цінні папери привабливішим, забезпечуючи “попутний вітер” для долара та зростання його попиту.

У свою чергу, сильніший долар збільшує витрати для імпортерів, що знижує попит на товари з-за кордону і скорочує загальні обсяги торгівлі у світі, що може вдарити по країнах, економіка яких залежить від експорту. Зокрема, в Азії та в Латинській Америці.

“Дослідження МВФ у 2023 році підтвердило, що через рік 10-відсоткове зростання вартості долара знижує обсяг виробництва в країнах з економікою, що розвивається, на 1,9 процентного пункту. Коливання вартості долара впливають на світову економіку за двома основними каналами: торгівля і фінанси. Понад 40 % світової торгівлі здійснюється у доларах. Зміцнення долара підвищує витрати імпортерів, що знижує попит на товари з-за кордону та скорочує загальні обсяги торгівлі. Тому в більшості країн Азії та Латинської Америки зміни вартості долара мають більше значення, ніж поведінка місцевих валют. наукових досліджень, опубліковане в 2020 році, показало, що зростання вартості долара на 1% по відношенню до всіх валют передбачає зниження обсягів торгівлі між країнами решти світу на 0,6% Не менш важливими, ніж торгові наслідки зростання американської валюти, є фінансові наслідки..Для країн і компаній, які займають у доларах, але не мають джерел доларової виручки, зростаючий долар механічно збільшує їх борговий тягар і підвищує процентні витрати. Вищі відсоткові ставки в Америці у поєднанні з зростаючим доларом також роблять інвестиції в решту світу менш привабливими. Капітал, як правило, у такому випадку витікає з ринків, що розвиваються, що змушує їх також підвищувати відсоткові ставки, посилюючи грошово-кредитні умови саме тоді, коли їх економіка може почати страждати від загального уповільнення торгівлі”, – пише видання.

Романчук Микола

Recent Posts

За вислугу та інвалідність: в Україні зібралися скасувати низку пенсій

У працюючих прокурорів можуть забрати право на пенсію за вислугу років. Відповідний законопроект 12149-1 зареєстрував народний депутат,…

8 хв. ago

Суд продовжив арешт підозрюваному у держзраді нардепу Шуфричу

Шевченківський районний суд Києва продовжив дію запобіжного заходу для народного депутата Нестора Шуфрича, якого звинувачують…

10 хв. ago

Командир ЗСУ повідомив, що понад 90% складу воюючих на передовій – це примусово мобілізовані селяни

Понад 90% військових на фронті – це примусово мобілізовані мешканці сіл та маленьких містечок. Про…

12 хв. ago

Підозрюваний в афері Фонду держмайна придбав елітне майно за кордоном – Bihus.Info

Підозрюваний у афері на 10 мільярдів, який півтора роки перебуває у розшуку, зареєстрував за кордоном бізнес та…

13 хв. ago

Шахраї вигадали нову схему обману родичів полонених українців

Шахраї розробили нову схему, за допомогою якої виманюють гроші у сімей полонених та зниклих безвісти. Про це повідомили у Координаційному…

16 хв. ago

Штрафують не лише ухилянтів, а й ТЦК: гублять документи або навмисно ігнорують

Все частіше громадяни стикаються із ситуацією, коли територіальні центри комплектування просто ігнорують їхні заяви. У…

18 хв. ago