Деякі українці стикаються з вимогою сплатити банку значну частку коштів при примусовому закритті рахунків – це пов’язано з фінансовим моніторингом.
Про це, як пише “Мінфін”, повідомили у Національному банку України (НБУ).
Фінансовий регулятор підкреслив, що згідно з чинним законодавством, банки не мають права стягувати штрафи з клієнтів за проходження фінансового моніторингу.
“Наголошуємо: законодавством із питань фінансового моніторингу не передбачено застосування банками „будь-яких фінансових покарань щодо порушників правил фінансового моніторингу”. Тобто за порушення правил фінансового моніторингу, банк не може накладати стягнення, штрафи або будь-яку іншу фінансову санкцію на клієнта”, – пояснили в НБУ.
Окрім законодавчих вимог та правил, затверджених Національним банком, кожен банк має свої специфічні критерії для проходження фінансового моніторингу. Ці критерії не розголошуються, щоб уникнути їх маніпуляцій з боку клієнтів.
Проте в НБУ пояснили, що банки можуть розривати договори з клієнтами не лише через порушення правил фінансового моніторингу, а й з інших причин, таких як:
Таким чином, банки стягують 20-30% від загальної суми на рахунку не за сам фінансовий моніторинг (за який окремо стягується 1% комісії), а за повернення коштів вже в рамках розрахунково-касового обслуговування (РКО), коли власник рахунку намагається отримати заблоковані кошти.
Але нюанс полягає в том, що ознаки підозрілих транзакцій не розголошуються, тому клієнти банків не можуть дізнатися мотивацію банку для застосування покарання.
В основному, ми викликаємо поліцію у випадках, коли порушуються наші права, і ми вимагаємо захисту.…
На Харківщині планують посилити мобілізацію військовозобов'язаних, яка є обов'язковою під час дії воєнного стану в Україні.…
На тлі запуску Росією нової балістичної ракети, яку Путін назвав "Орєшніком", протягом останньої доби в…
Китайські вчені завершили перший етап будівництва найпотужнішої у світі центрифуги в Ханчжоу – амбітного проєкту, спрямованого…
Громадянин Британії здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, яке пов'язане з Україною. За це він отримав…
21 листопада Департамент культури, ЗМІ та спорту (DCMS) Великої Британії опублікував свій щорічний звіт, в якому…