Categories: Фінанси

В Нацбанку знову просять перейменувати копійку на “шаг”: назвали важливу причину

В Україні активно обговорюють можливе перейменування “копійок” на “шаги”. Національний банк України виступив з ініціативою змінити назву розмінної монети, аргументуючи це потребою відновити національні традиції. Попри неоднозначне сприйняття громадськістю, схоже, що зміни все ж відбудуться.

У Мережі з’явився лист від НБУ до спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука щодо перейменування копійок на шаги. У документі Нацбанк просить підтримати ініціативу з “відновлення історичної справедливості” у сфері грошового обігу. НБУ аргументує, що назва “копійка” є чужорідною для України та символом російської окупації протягом останніх трьох століть. Опублікував лист нардеп Данило Гетманцев.

Перейменування “копійок” на “шаги”: пояснення

Національний банк розробив проєкт законодавчих пропозицій для зміни назви розмінної монети. Для реалізації ініціативи потрібно внести зміни до низки законів, зокрема “Про Національний банк України”, “Про ринки капіталу та організовані товарні ринки”, “Про пенсійне забезпечення”, а також до Податкового кодексу України.

НБУ наголошує, що ухвалення законодавчих змін не передбачає додаткових витрат. Карбування нових монет не вимагатиме миттєвого вилучення копійок з обігу. За умови достатнього перехідного періоду це не викличе хвилювань серед населення чи бізнесу.

Ініціатива НБУ підкріплена експертними висновками фахівців Національної академії наук України, зокрема Інституту мовознавства ім. О. Потебні та Інституту історії України. Також її підтримали 50 учасників Першої нумізматичної щорічної конференції “Money & Banking: гроші та банки в історії Європи”.

Національний банк планує у 2025 році відкарбувати 20 мільйонів нових монет. У листі до Стефанчука голова НБУ Андрій Пишний зазначає, що зараз від парламенту залежить, чи будуть це “радянські копійки”, чи “українські шаги”.

НБУ розглядає цю зміну як крок до завершення грошової реформи та розриву зв’язків української національної валюти з країною-агресором. Банк вважає, що повернення до назви “шаг” дозволить відродити національні традиції в номінації грошей.

Ініціатива викликала жваве обговорення в суспільстві. Прихильники зміни вбачають у ній важливий символічний крок до утвердження української ідентичності. Критики ж вказують на можливі незручності та витрати, пов’язані з перейменуванням.

Коломієць Надія

Recent Posts

Сума вражає: розкрито вартість коронації короля Чарльза ІІІ

21 листопада Департамент культури, ЗМІ та спорту (DCMS) Великої Британії опублікував свій щорічний звіт, в якому…

2 хв. ago

Тепер Анджеліна Джолі запідозрила своїх дітей: Шайло надзвичайно скритна

Голлівудська зірка виховує шістьох дітей – 23-річного Меддокса, 20-річного Пакса, 19-річну Захару, 18-річну Шайло і 16-річних…

11 хв. ago

Це абсолютно нова ракета: Путін розповів більше про свій “Орєшнік”

Ракета "Орєшнік", якою Росія вдарила по Дніпру 21 листопада, є абсолютно новою розробкою, а не…

19 хв. ago

ТЦК чатують на кордоні: чи можуть вручити повістки при перетині

Під час воєнного стану в Україні багато військовозобов’язаних стикаються з питанням, чи можуть їм виписати…

26 хв. ago

В Одесі поліцейський вистрілив у голову колеги після застілля з нагоди підвищення на посаді

У Київському районному відділі поліції Одеси після корпоративного застілля поліцейський-розвідник вистрілив у колегу. Про це…

35 хв. ago

Як Верховна Рада витрачатиме мільярди у 2025 році: відрядження та оренда житла для депутатів у пріоритеті

Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…

44 хв. ago