Categories: Фінанси

В Нацбанку знову просять перейменувати копійку на “шаг”: назвали важливу причину

В Україні активно обговорюють можливе перейменування “копійок” на “шаги”. Національний банк України виступив з ініціативою змінити назву розмінної монети, аргументуючи це потребою відновити національні традиції. Попри неоднозначне сприйняття громадськістю, схоже, що зміни все ж відбудуться.

У Мережі з’явився лист від НБУ до спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука щодо перейменування копійок на шаги. У документі Нацбанк просить підтримати ініціативу з “відновлення історичної справедливості” у сфері грошового обігу. НБУ аргументує, що назва “копійка” є чужорідною для України та символом російської окупації протягом останніх трьох століть. Опублікував лист нардеп Данило Гетманцев.

Перейменування “копійок” на “шаги”: пояснення

Національний банк розробив проєкт законодавчих пропозицій для зміни назви розмінної монети. Для реалізації ініціативи потрібно внести зміни до низки законів, зокрема “Про Національний банк України”, “Про ринки капіталу та організовані товарні ринки”, “Про пенсійне забезпечення”, а також до Податкового кодексу України.

НБУ наголошує, що ухвалення законодавчих змін не передбачає додаткових витрат. Карбування нових монет не вимагатиме миттєвого вилучення копійок з обігу. За умови достатнього перехідного періоду це не викличе хвилювань серед населення чи бізнесу.

Ініціатива НБУ підкріплена експертними висновками фахівців Національної академії наук України, зокрема Інституту мовознавства ім. О. Потебні та Інституту історії України. Також її підтримали 50 учасників Першої нумізматичної щорічної конференції “Money & Banking: гроші та банки в історії Європи”.

Національний банк планує у 2025 році відкарбувати 20 мільйонів нових монет. У листі до Стефанчука голова НБУ Андрій Пишний зазначає, що зараз від парламенту залежить, чи будуть це “радянські копійки”, чи “українські шаги”.

НБУ розглядає цю зміну як крок до завершення грошової реформи та розриву зв’язків української національної валюти з країною-агресором. Банк вважає, що повернення до назви “шаг” дозволить відродити національні традиції в номінації грошей.

Ініціатива викликала жваве обговорення в суспільстві. Прихильники зміни вбачають у ній важливий символічний крок до утвердження української ідентичності. Критики ж вказують на можливі незручності та витрати, пов’язані з перейменуванням.

Коломієць Надія

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

2 години ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

2 години ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

2 години ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

2 години ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

2 години ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

3 години ago