Categories: Фінанси

В Нацбанку знову просять перейменувати копійку на “шаг”: назвали важливу причину

В Україні активно обговорюють можливе перейменування “копійок” на “шаги”. Національний банк України виступив з ініціативою змінити назву розмінної монети, аргументуючи це потребою відновити національні традиції. Попри неоднозначне сприйняття громадськістю, схоже, що зміни все ж відбудуться.

У Мережі з’явився лист від НБУ до спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука щодо перейменування копійок на шаги. У документі Нацбанк просить підтримати ініціативу з “відновлення історичної справедливості” у сфері грошового обігу. НБУ аргументує, що назва “копійка” є чужорідною для України та символом російської окупації протягом останніх трьох століть. Опублікував лист нардеп Данило Гетманцев.

Перейменування “копійок” на “шаги”: пояснення

Національний банк розробив проєкт законодавчих пропозицій для зміни назви розмінної монети. Для реалізації ініціативи потрібно внести зміни до низки законів, зокрема “Про Національний банк України”, “Про ринки капіталу та організовані товарні ринки”, “Про пенсійне забезпечення”, а також до Податкового кодексу України.

НБУ наголошує, що ухвалення законодавчих змін не передбачає додаткових витрат. Карбування нових монет не вимагатиме миттєвого вилучення копійок з обігу. За умови достатнього перехідного періоду це не викличе хвилювань серед населення чи бізнесу.

Ініціатива НБУ підкріплена експертними висновками фахівців Національної академії наук України, зокрема Інституту мовознавства ім. О. Потебні та Інституту історії України. Також її підтримали 50 учасників Першої нумізматичної щорічної конференції “Money & Banking: гроші та банки в історії Європи”.

Національний банк планує у 2025 році відкарбувати 20 мільйонів нових монет. У листі до Стефанчука голова НБУ Андрій Пишний зазначає, що зараз від парламенту залежить, чи будуть це “радянські копійки”, чи “українські шаги”.

НБУ розглядає цю зміну як крок до завершення грошової реформи та розриву зв’язків української національної валюти з країною-агресором. Банк вважає, що повернення до назви “шаг” дозволить відродити національні традиції в номінації грошей.

Ініціатива викликала жваве обговорення в суспільстві. Прихильники зміни вбачають у ній важливий символічний крок до утвердження української ідентичності. Критики ж вказують на можливі незручності та витрати, пов’язані з перейменуванням.

Коломієць Надія

Recent Posts

Копійкам – кінець: українців переведуть на нові правила розрахунків у магазинах

У готівкових розрахунках більше не буде копійок. Монети номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок…

2 хвилини ago

Головні модні тренди осені 2025: що буде в топі цього сезону

Осінь — це не лише час гарячого чаю та теплого пледа, а й нових стильних…

8 хвилин ago

США звинуватили Китай у проксі-війні проти України

«Китай субсидує вбивства українців» — з таким твердженням виступив представник США при НАТО. Він заявив,…

13 хвилин ago

Соцвиплати під загрозою: хто втратить державну підтримку після нової верифікації

В Україні стартує повний і системний аудит усіх соціальних виплат. Уряд планує перевірити правомірність надання…

21 хвилина ago

Назвали вік початку старіння організму

Процес старіння людини залежить від екології місця проживання, та кількості стресів., пише storinka.com.ua. Вчені з…

35 хвилин ago

Макрон і його дружина судитимуться через чутки про “стать першої леді”

Президент Франції Еммануель Макрон і його дружина Брижит звернулися до Верховного суду штату Делавер (США)…

36 хвилин ago