Українські банки почали впроваджувати нові обмеження на проведення транзакцій з використанням карткового кредитного ліміту для категорії «азартні ігри».
Як повідомила Марина Павленко, провідний експерт із фінансового моніторингу Глобус Банку, ці заходи відповідають ухвалі Правління Національного банку України від 21 червня 2024 року № 72.
Вони спрямовані на те, щоб унеможливити використання кредитних коштів для азартних ігор, що, за словами банкірів, є частиною більш широкої стратегії боротьби з нелегальними p2p-перекладами. В рамках цієї стратегії також передбачено ліміти на кількість і суми таких транзакцій.
Банки ініціювали налаштування систем, які блокують спроби клієнтів використати кредитні кошти для азартних ігор. Окрім того, планується встановити ліміти на p2p-переклади: не більше 100 тисяч гривень і 30 транзакцій на місяць. Ці обмеження не торкнуться інших видів доходів, таких як зарплата, пенсія чи стипендія, а також оплат в торгових мережах.
Марина Павленко підкреслює, що надмірна активність клієнтів у p2p-перекладах може бути сигналом для банку про можливу участь у протиправних діях. Для банків важливо уникнути участі у фінансових операціях, які можуть підірвати їхню репутацію.
Щоб уникнути непорозумінь, експертка наголошує на важливості ефективної комунікації між банками і клієнтами. Це дозволить попередити можливі конфлікти і забезпечити безпеку фінансових операцій.
В Україні водії зобов'язані мати при собі документи на керування транспортним засобом та реєстрацію авто.…
Кейт Міддлтон повернулася до світського життя після курсу лікування, змусивши Лондон знову говорити про неї.…
Трамп, обраний президент США, активно об’єднує навколо себе провідних мільярдерів і техномагнатів, створюючи команду, яка…
Неподалік Сіверська, що на Донеччині, військові виявили неймовірну знахідку — Біблію, видану ще 1908 року.…
Син новообраного президента США Дональда Трампа заявив, що президент України Володимир Зеленський "втратить свою допомогу",…
Люди, які отримали штраф від ТЦК, можуть або заплатити його, або оскаржити. Близько третини таких…