Примусове стягнення заборгованості з рахунків громадян виконує державна виконавча служба на підставі рішення судів та інших органів, відповідно до законодавства України. Це передбачає, наприклад, арешт рахунків у банку, і цей процес відбувається навіть під час війни. Про це розповіла юристка Анастасія Шаховець.
Спеціалістка пояснила, що виконавчі служби арештовують банківські рахунки боржників згідно з законодавством, оскільки таке право регулюється законом “Про виконавче провадження”. Тобто, якщо боржник проігнорував рішення суду, тоді виконавча служба блокує кошти особи на рахунках в банку, щоби погасити борги.
Отже, за словами Анастасії Шаховець, наявність невиконаних боргових зобов’язань за судовими рішеннями — законна підстава для блокування банками рахунків клієнтів. Водночас заблокувати банківські рахунки українців можуть з наступних причин:
“Ці підстави для блокування рахунків передбачені чинним законодавством, і банківські установи повинні їх дотримуватися. Але при цьому важливо забезпечити прозорість процедури блокування та захист законних прав клієнтів”, — розповіла Шаховець.
За словами юристки, в українців є кілька можливостей для того, щоби скасувати арешт свого рахунку. Наприклад:
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…