Примусове стягнення заборгованості з рахунків громадян виконує державна виконавча служба на підставі рішення судів та інших органів, відповідно до законодавства України. Це передбачає, наприклад, арешт рахунків у банку, і цей процес відбувається навіть під час війни. Про це розповіла юристка Анастасія Шаховець.
Спеціалістка пояснила, що виконавчі служби арештовують банківські рахунки боржників згідно з законодавством, оскільки таке право регулюється законом “Про виконавче провадження”. Тобто, якщо боржник проігнорував рішення суду, тоді виконавча служба блокує кошти особи на рахунках в банку, щоби погасити борги.
Отже, за словами Анастасії Шаховець, наявність невиконаних боргових зобов’язань за судовими рішеннями — законна підстава для блокування банками рахунків клієнтів. Водночас заблокувати банківські рахунки українців можуть з наступних причин:
“Ці підстави для блокування рахунків передбачені чинним законодавством, і банківські установи повинні їх дотримуватися. Але при цьому важливо забезпечити прозорість процедури блокування та захист законних прав клієнтів”, — розповіла Шаховець.
За словами юристки, в українців є кілька можливостей для того, щоби скасувати арешт свого рахунку. Наприклад:
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…
Президент Росії Володимир Путін заявив про успішне випробування ракети "Орешник" ("Кедр") - саме нею РФ вдарила…
Жінка, яка робила ремонт будинку, зробила захопливе відкриття, виявивши цілі двері, які були приховані попередніми…
Українці, які опинилися в Польщі через повномасштабну війну, зможуть отримати тимчасовий документ, т.з. "сірий паспорт". Це…
В основному, ми викликаємо поліцію у випадках, коли порушуються наші права, і ми вимагаємо захисту.…
На Харківщині планують посилити мобілізацію військовозобов'язаних, яка є обов'язковою під час дії воєнного стану в Україні.…