Categories: Фінанси

Гривня на віражах: прогноз курсу валют на наступний тиждень

Протягом наступного тижня, 11-17 березня, глобальні тренди валютного ринку не зміняться. Національний банк України продовжить м’яко корелювати курси через механізм валютних інтервенцій на міжбанку.

Про це сказав начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий, пише РБК-Україна. За його словами, інтервенції спрямовані на те, щоб стабілізувати (врівноважити) попит і пропозицію, тобто обсяг “вливань” валюти на міжбанк може красномовно свідчити про поточний рівень попиту.

Лєсовий підкреслив, що з другої половини та до кінця лютого регулятор скорочував обсяги інтервенцій (в середньому у два рази — з 500-600 млн доларів до 200-300 млн доларів на тиждень). При цьому попит на валюту був трохи вищим, ніж пропозиція — в середньому на 10%. Саме це стало головною причиною кількаденного зростання курсів на 2,5-3%. Водночас цілком можливі схожі, але зворотні процеси, в разі, якщо: 1) регулятор збільшить обсяги інтервенцій, 2) поточний попит стане меншим за пропозицію.

“Таким чином, щоденні зміни на валютному ринку, навіть якщо кілька днів поспіль спостерігається зростання чи зниження курсів, варто розцінювати як природні ринкові зміни, про які неодноразово зазначав регулятор. Вільний ринок завжди досить мінливий, проте найголовніший аспект — це відсутність рвучких і загрозливих курсових змін. Наразі ринок убезпечений від швидкісного зростання чи зниження валютних курсів”, — зазначив банкір.

Лєсовий прогнозує, що протягом наступного тижня очікується, що межі допустимих коливань залишаться майже без змін: 38,5-39,25 грн/долар та 41,5-43 грн/євро на міжбанку та 38,8-39,9 грн/долар та 41-43 грн/євро на готівковому ринку. Водночас поточні курсові зміни очікуються на рівні кількох останніх місяців: до 0,2 грн на міжбанку, до 0,5 грн на готівковому ринку. Різниця між курсами купівлі та продажу навряд чи зазнає змін: до 0,1 грн на безготівковому ринку, до 0,5 грн у комерційних банках та до 1 грн в обмінних пунктах (зростання курсу продажу в обмінниках може бути викликане поточним рівнем попиту: чим він буде вищим за пропозицію, тим більше шансів, що курс продажу зросте).

“Отже, попри всі суспільні, масмедійні хвилювання, валютний ринок перебуває в досить комфортній та безпечній “ринковій капсулі”, куди не проникатиме емоційний вірус ажіотажу. Та й економічних підстав для небезпеки не має”, — констатував Лєсовий.

Курс долара в Україні станом на 10 березня

За даними порталу “Мінфін”, у неділю, 10 березня, середній курс долара в українських банках становить 38,05 грн (купівля) та 38,55 (продаж). Готівковий курс — 38,45 (купівля) та 38,55 (продаж). Водночас офіційний курс Національного банку України — 38,08.

Ольга Степанова

Recent Posts

Що додати в гардероб, щоб виглядати як парижанка цього літа

Французький стиль улітку — це поєднання легкості, жіночності й невимушеної елегантності. Парижанки надають перевагу мінімалізму,…

43 хвилини ago

Пенсійний фонд змінив правила пільг для ветеранів: частина залишилася без виплат

З травня 2025 року в Україні діють нові умови надання пільг для ветеранів органів внутрішніх…

46 хвилин ago

В Австралії знайшли сліди прихованого золота: можливий початок нової лихоманки

Австралійські геологи виявили хімічну ознаку, яка може вказувати на наявність багатих підземних покладів золота. Це…

3 години ago

Китай законтрактував чверть усього експорту українського ячменю

Китай підписав контракти на закупівлю 500–700 тисяч тонн українського фуражного ячменю. Такий обсяг становить майже…

3 години ago

Генштаб повідомив про удар ЗСУ по авіабазі “Борисоглєбськ” у Росії

Українські Сили спеціальних операцій у координації з іншими підрозділами оборони 5 липня завдали масованого удару…

3 години ago

Трамп заявив, що США знищили ядерну програму Ірану, але не виключив її відновлення

Президент США Дональд Трамп заявив, що удари американських сил остаточно припинили розвиток ядерної програми Ірану.…

4 години ago