Categories: Фінанси

Гривня на віражах: прогноз курсу валют на наступний тиждень

Протягом наступного тижня, 11-17 березня, глобальні тренди валютного ринку не зміняться. Національний банк України продовжить м’яко корелювати курси через механізм валютних інтервенцій на міжбанку.

Про це сказав начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий, пише РБК-Україна. За його словами, інтервенції спрямовані на те, щоб стабілізувати (врівноважити) попит і пропозицію, тобто обсяг “вливань” валюти на міжбанк може красномовно свідчити про поточний рівень попиту.

Лєсовий підкреслив, що з другої половини та до кінця лютого регулятор скорочував обсяги інтервенцій (в середньому у два рази — з 500-600 млн доларів до 200-300 млн доларів на тиждень). При цьому попит на валюту був трохи вищим, ніж пропозиція — в середньому на 10%. Саме це стало головною причиною кількаденного зростання курсів на 2,5-3%. Водночас цілком можливі схожі, але зворотні процеси, в разі, якщо: 1) регулятор збільшить обсяги інтервенцій, 2) поточний попит стане меншим за пропозицію.

“Таким чином, щоденні зміни на валютному ринку, навіть якщо кілька днів поспіль спостерігається зростання чи зниження курсів, варто розцінювати як природні ринкові зміни, про які неодноразово зазначав регулятор. Вільний ринок завжди досить мінливий, проте найголовніший аспект — це відсутність рвучких і загрозливих курсових змін. Наразі ринок убезпечений від швидкісного зростання чи зниження валютних курсів”, — зазначив банкір.

Лєсовий прогнозує, що протягом наступного тижня очікується, що межі допустимих коливань залишаться майже без змін: 38,5-39,25 грн/долар та 41,5-43 грн/євро на міжбанку та 38,8-39,9 грн/долар та 41-43 грн/євро на готівковому ринку. Водночас поточні курсові зміни очікуються на рівні кількох останніх місяців: до 0,2 грн на міжбанку, до 0,5 грн на готівковому ринку. Різниця між курсами купівлі та продажу навряд чи зазнає змін: до 0,1 грн на безготівковому ринку, до 0,5 грн у комерційних банках та до 1 грн в обмінних пунктах (зростання курсу продажу в обмінниках може бути викликане поточним рівнем попиту: чим він буде вищим за пропозицію, тим більше шансів, що курс продажу зросте).

“Отже, попри всі суспільні, масмедійні хвилювання, валютний ринок перебуває в досить комфортній та безпечній “ринковій капсулі”, куди не проникатиме емоційний вірус ажіотажу. Та й економічних підстав для небезпеки не має”, — констатував Лєсовий.

Курс долара в Україні станом на 10 березня

За даними порталу “Мінфін”, у неділю, 10 березня, середній курс долара в українських банках становить 38,05 грн (купівля) та 38,55 (продаж). Готівковий курс — 38,45 (купівля) та 38,55 (продаж). Водночас офіційний курс Національного банку України — 38,08.

Ольга Степанова

Recent Posts

Це не просто трюк: Орбан відреагував на заяву Путіна про удар балістикою по Україні

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відреагував на удар балістичною ракетою Росії по Дніпру. За словами угорського…

6 хв. ago

Над Буковелем помітили дивний літак: фото викликали обговорення у мережі

Над Буковелем, популярним всесезонним курортом у серці Карпат, помітили літак, не схожий на військовий. Відповідні…

15 хв. ago

Путін «попереджатиме» українців про «Орєшнік». Пєсков повідомив деталі

Прессекретар глави РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що російська армія «відпрацьовує механізми оповіщення» українців про загрозу ударів балістичними…

23 хв. ago

Польща видає “сірі паспорти” для українців: хто має право і що потрібно для отримання

В Україні для громадян, які змушені були покинути свої домівки через війну та отримали статус…

30 хв. ago

Окупанти частково захопили Курахове, – аналітик BILD

Російські окупанти на даний час захопили 25% міста Курахове Донецької області. Про це повідомив експерт BILD з аналізу відкритих…

39 хв. ago

ГУР повідомили, чим насправді били по Дніпру: це не «Рубіж» і не «Орєшнік»

21 листопада 2024 року держава-агресор росія завдала удару по території України, застосувавши балістичну ракету ймовірно…

48 хв. ago