Українцям стали рідше траплятися фальшиві купюри, проте таке явище досі існує. Начальника Департаменту грошового обігу НБУ Валерія Строчкова розповів, як відрізнити справжню гривню від підробленої.
Виявити фальшиві банкноти не так просто, бо фальшивомонетники вміють досить якісно імітувати ультрафіолетовий захист, зазначив Строков.
Підроблені купюри часто видають касири, зокрема, оскільки не перевіряють їх на ультрафіолетових детекторах.
“Загалом ніяких форс-мажорів із підробленими гривнями не було – ситуація залишається стабільною та контрольованою”, – заспокоїв чиновник.
Найбільше підробляли саме купюри номіналом 500 гривень – 39% від загальної кількості вилучених підробок та 57% від їхньої загальної суми.
Також аферисти друкували купюри по 200 гривень (45% від загальної кількості вилучених) та по 100 гривень (8%). Особливу увагу слід звертати на купюри, випущені до 2015 року, бо на нових зразках посилений захист.
Щоб відрізнити фальшивку від справжньої купюри, слід перевірити її на дотик – банкнотний папір, рельєфність зображень з лицьового боку банкноти. Також необхідно визначити наявність водяних знаків, наскрізного елемента.
Кут нахилу дозволяє перевірити, чи змінює зображення колір, напрямок руху фонового зображення стрічки (кінетичний ефект).
Навчання, до якого школярів змушують учителі чи батьки, часто не має довготривалих результатів. Про це…
Дослідники з благодійної організації Better опитали більше 2000 осіб у Великої Британії про їхні робочі місця, щоб з'ясувати,…
В Україні з 2025 року в межах реформи, яка була ухвалена ще в 2017-му, підвищили…
Уже у першому півріччі 2025 року в Україні може значно зрости вартість продуктів. Очікується підвищення…
Сили оборони докладають максимальних зусиль, щоб не дати російським окупаційним силам зайти в Покровськ Донецької області. Про…
З 1 січня 2025 року в Україні стартує нова система оцінки інвалідності, і тепер процес…