Українцям стали рідше траплятися фальшиві купюри, проте таке явище досі існує. Начальника Департаменту грошового обігу НБУ Валерія Строчкова розповів, як відрізнити справжню гривню від підробленої.
Виявити фальшиві банкноти не так просто, бо фальшивомонетники вміють досить якісно імітувати ультрафіолетовий захист, зазначив Строков.
Підроблені купюри часто видають касири, зокрема, оскільки не перевіряють їх на ультрафіолетових детекторах.
“Загалом ніяких форс-мажорів із підробленими гривнями не було – ситуація залишається стабільною та контрольованою”, – заспокоїв чиновник.
Найбільше підробляли саме купюри номіналом 500 гривень – 39% від загальної кількості вилучених підробок та 57% від їхньої загальної суми.
Також аферисти друкували купюри по 200 гривень (45% від загальної кількості вилучених) та по 100 гривень (8%). Особливу увагу слід звертати на купюри, випущені до 2015 року, бо на нових зразках посилений захист.
Щоб відрізнити фальшивку від справжньої купюри, слід перевірити її на дотик – банкнотний папір, рельєфність зображень з лицьового боку банкноти. Також необхідно визначити наявність водяних знаків, наскрізного елемента.
Кут нахилу дозволяє перевірити, чи змінює зображення колір, напрямок руху фонового зображення стрічки (кінетичний ефект).
Штучний інтелект згенерував зображення міста Чорнобиль без катастрофи на АЕС 1986 року. На отриманих зображеннях…
З 1 червня уряд підвищив тариф на електроенергію для населення з 2,64 грн/кВт*год до 4,32…
Як вже неодноразово попереджали що останнім часом в мережі все більше шириться фейкової інформації щодо мобілізації та…
Данило Гетманцев, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, анонсував значні зміни у…
27 грудня відразу кілька російських аеропортів тимчасово призупинили роботу, запровадивши план "Килим". Крім цього, закордонні…
Італійське місто Неаполь, яке вважають батьківщиною піци, визнали найкращим містом світу для туристів-гурманів. У свіжому рейтингу TasteAtlas Неаполь…