У Верховній Раді обговорюють нову ініціативу, яка може вплинути на фінансове становище українців.
Данило Гетманцев, голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, запропонував запровадити обов’язкову купівлю облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) для громадян.
За його словами, такий крок може стати додатковим джерелом фінансування сектору безпеки й оборони під час війни. Гетманцев наголосив, що інвестиція в військові облігації є вигідною для громадян. Наприклад, у жовтні середня дохідність гривневих ОВДП склала 15,6%, що перевищує прогнозовані показники девальвації та інфляції.
“Для громадян це приваблива інвестиція, адже доходи від таких облігацій не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб і військовим збором, на відміну від депозитів банків”, – зазначив депутат.
Однак, він вважає, що ринкових стимулів може бути недостатньо для мобілізації внутрішніх заощаджень. Як приклад Гетманцев навів Ізраїль, де у 1970-х роках запровадили обов’язкову військову позику: 7% доходу громадян спрямовувалися на купівлю військових облігацій.
“Чи може подібна схема діяти в Україні виключно на час війни та для фінансування сил безпеки й оборони – це питання, яке потребує глибокого обговорення на політичному, суспільному та професійному рівнях”, – зазначив він.
Гетманцев також зауважив, що військовий збір, який вже існує в Україні, є іншим механізмом фінансування оборонних потреб. На його думку, Міністерство фінансів та НБУ могли б розробити індивідуальні плани для реалізації обов’язкової участі громадян у придбанні ОВДП, але ініціатива має обмежуватися виключно воєнним часом.
Американський мільярдер Ілон Маск має вже 14 дітей від різних жінок, хоча наближені до нього…
Пошукових доменів для кожної окремої країни більше не існує. Про це повідомляє Engadget. Google оголосив, що компанія…
На новому знімку з орбітального апарата NASA Mars Reconnaissance Orbiter виявлено дивну діру діаметром близько 90–100 метрів.…
Весна і літо 2025 - час сміливих акцентів, символічних деталей і яскравого самовираження. Прикраси цього…
У сучасному ритмі життя ми звикли довіряти банкоматам як надійним помічникам у фінансових питаннях. Однак…
Друге президентство Дональда Трампа може стати початком нової фінансової катастрофи, подібної до кризи 2008 року.…