У Верховній Раді обговорюють нову ініціативу, яка може вплинути на фінансове становище українців.
Данило Гетманцев, голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, запропонував запровадити обов’язкову купівлю облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) для громадян.
За його словами, такий крок може стати додатковим джерелом фінансування сектору безпеки й оборони під час війни. Гетманцев наголосив, що інвестиція в військові облігації є вигідною для громадян. Наприклад, у жовтні середня дохідність гривневих ОВДП склала 15,6%, що перевищує прогнозовані показники девальвації та інфляції.
“Для громадян це приваблива інвестиція, адже доходи від таких облігацій не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб і військовим збором, на відміну від депозитів банків”, – зазначив депутат.
Однак, він вважає, що ринкових стимулів може бути недостатньо для мобілізації внутрішніх заощаджень. Як приклад Гетманцев навів Ізраїль, де у 1970-х роках запровадили обов’язкову військову позику: 7% доходу громадян спрямовувалися на купівлю військових облігацій.
“Чи може подібна схема діяти в Україні виключно на час війни та для фінансування сил безпеки й оборони – це питання, яке потребує глибокого обговорення на політичному, суспільному та професійному рівнях”, – зазначив він.
Гетманцев також зауважив, що військовий збір, який вже існує в Україні, є іншим механізмом фінансування оборонних потреб. На його думку, Міністерство фінансів та НБУ могли б розробити індивідуальні плани для реалізації обов’язкової участі громадян у придбанні ОВДП, але ініціатива має обмежуватися виключно воєнним часом.
ЗМІ повідомляють, що кілька російських нафтопереробних заводів перебувають на межі закриття. Якщо це станеться, то…
В Україні для громадян, які змушені були покинути свої домівки через війну та отримали статус…
Цивілізований світ має зрозуміти одну річ: якщо зараз не повернути силу міжнародного права, то весь…
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…