В оновленому макропрогнозі НБУ враховано останні податкові зміни. Проте НБУ не виключає нові податкові ініціативи, які залежно від параметрів матимуть різний вплив на інфляцію, про що йдеться у його “Інфляційному звіті“, пише Стіна.
В основі припущень макропрогнозу – проєкт законодавчих змін щодо підвищення ставок окремих податків (зокрема військового збору, податку на прибуток банків та небанківських фінансових установ та інші) та ухвалені раніше зміни щодо перегляду ставок акцизних податків.
“Але в разі виникнення додаткових потреб бюджету джерелом їх покриття можуть бути підвищення ставок чинних чи введення нових податків”, – йдеться в огляді.
За даними НБУ, такі ініціативи можуть мати різний вплив на інфляцію, в залежності від їх параметрів.
Так, потенційне зростання податків на споживання (зокрема ПДВ) містить більше короткострокових проінфляційних ризиків, оскільки їх підвищення одразу відобразиться на споживчих цінах. Прямі податки мають здебільшого нейтральний ефект, оскільки проінфляційний вплив від більших бюджетних видатків компенсує обмеження приватного споживання, зазначили в НБУ.
Дональд Трамп молодший, старший син новообраного президента США Дональда Трампа, вирішив не приєднуватися до адміністрації…
Українці почали отримувати одночасно кілька повісток із територіальних центрів комплектування через нововведену систему автоматичної розсилки.…
Таїланді поліція затримала чотирьох чоловіків за підозрою в пограбуванні 23-річного українця. Його змусили переказати 8,5…
Радикальні трампісти хочуть скоротити американську допомогу Україні та очікують того самого від європейських країн. Про це в…
Російські військові, ймовірно, вже до кінця цього тижня почнуть масштабний наступ або серію окремих штурмових дій…
Під час повітряної тривоги у Києві ввечері 12 листопада рух поїздів декількома гілками метро здійснювався не за…