Categories: Фінанси

Банки розкриють поліції особисті дані клієнтів, а ще покажуть будь-які операції по рахунку

З’явилася інформація, що Президент України Володимир Зеленський підписав проєкт закону №11043, який нібито покликаний “удосконалити” функції Нацбанку з державного регулювання ринків фінансових послуг.

Про це стало відомо завдяки пояснювальній записці, яка йде на додаток до проєкту закону.

Володимир Зеленський, фото: Telegram

У законі містяться такі основні положення:

– щодо зобов’язання банків та інших фінансових установ надавати інформацію на запит Нацполіції, зокрема дані фінансових операцій та напрями, куди кошти перераховувалися;

– об’єднані кредитні спілки матимуть змогу залучати кредити від іноземних донорів у валюті;

– доопрацьовано механізм приєднання кредитних спілок, що дозволить багатьом з діючих сьогодні маленьких кредитних спілок продовжити свою діяльність, приєднавшись до більш розвинених та організованих кредитних спілок і так розділити з більш здатними спілками адміністративні витрати на ведення бізнесу та інше.

Кіберполіція. Фото: the page

Відтепер для запобігання чи припинення помилкових, неналежних платіжних операцій, які мають ознаки вчинення кримінального злочину, постачальники платіжних послуг зобов’язані на електронні запити Національної поліції України негайно надати інформацію:

– про таку платіжну операцію, зокрема прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) (повне найменування) одержувача та повне найменування постачальника платіжних послуг одержувача, унікальний ідентифікатор одержувача,

– ідентифікатор платіжного пристрою,

– код, що ідентифікує операцію у платіжній системі,

– повний номер емісійного платіжного інструменту,

– номер рахунку одержувача.

Відповідно до закону банки, оператори поштового зв’язку, філії іноземних платіжних установ мають право на поєднання діяльності з надання фінансових платіжних послуг із діяльністю з надання послуг, які є допоміжними до платіжних послуг.

Серед головних нововведень цього закону є дозвіл фінансовим компаніям, ломбардам та кредитним спілкам надавати платіжні послуги на підставі наявних ліцензій без отримання окремої ліцензії на надання фінансових платіжних послуг.

Українці біля банкомату. Фото: скрін youtube

У той же час НБУ отримав право встановлювати вимоги до достатності, складових та розрахунку регулятивного капіталу небанківських постачальників платіжних послуг.

Також закон передбачає запровадження дистанційних інспекційних перевірок та збільшення розміру штрафів від НБУ за порушення вимог законодавства, яке регулює діяльність на платіжному ринку.

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування, крім підпункту 15 пункту 6, який набирає чинності через три місяці з дня набрання чинності цим Законом.

Романчук Микола

Recent Posts

Ризик серцево-судинних захворювань пов’язали з формою серця

Дослідження британських науковців виявило, що форма серця безпосередньо пов’язана з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, розширюючи межі…

4 хв. ago

Гроші українців хочуть автоматично заарештовувати: кому і за що

Народні депутати ухвалили у першому читанні законопроект №9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації…

15 хв. ago

Удар новою балістикою по Дніпру: як це змінює війну

Удар по Дніпру балістичною ракетою "Орешнік" та заяви правителя РФ Володимира Путіна, на думку аналітиків, не…

17 хв. ago

Ще одній категорії дадуть відстрочку від мобілізації: до ТЦК більше не треба

Омбудсман України Дмитро Лубінець запропонував надати відстрочку від мобілізації для чоловіків, які раніше були незаконно…

21 хв. ago

У США з’явилася зброя, здатна розгромити армію Путіна: The Telegraph дізнався подробиці

ВПС США отримали перший екземпляр нової ракети Stand-in Attack Weapon, або SiAW. Виробник зброї Northrop…

22 хв. ago

Кадиров заговорив про переговори та підтримав «лякалки» Путіна про обстріл Європи

Застосування "Орєшніка" може змусити Захід почати натякати на переговори. Про це заявив керівник Чеченської республіки…

24 хв. ago