З’явилася інформація, що Президент України Володимир Зеленський підписав проєкт закону №11043, який нібито покликаний “удосконалити” функції Нацбанку з державного регулювання ринків фінансових послуг.
Про це стало відомо завдяки пояснювальній записці, яка йде на додаток до проєкту закону.
У законі містяться такі основні положення:
– щодо зобов’язання банків та інших фінансових установ надавати інформацію на запит Нацполіції, зокрема дані фінансових операцій та напрями, куди кошти перераховувалися;
– об’єднані кредитні спілки матимуть змогу залучати кредити від іноземних донорів у валюті;
– доопрацьовано механізм приєднання кредитних спілок, що дозволить багатьом з діючих сьогодні маленьких кредитних спілок продовжити свою діяльність, приєднавшись до більш розвинених та організованих кредитних спілок і так розділити з більш здатними спілками адміністративні витрати на ведення бізнесу та інше.
Відтепер для запобігання чи припинення помилкових, неналежних платіжних операцій, які мають ознаки вчинення кримінального злочину, постачальники платіжних послуг зобов’язані на електронні запити Національної поліції України негайно надати інформацію:
– про таку платіжну операцію, зокрема прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) (повне найменування) одержувача та повне найменування постачальника платіжних послуг одержувача, унікальний ідентифікатор одержувача,
– ідентифікатор платіжного пристрою,
– код, що ідентифікує операцію у платіжній системі,
– повний номер емісійного платіжного інструменту,
– номер рахунку одержувача.
Відповідно до закону банки, оператори поштового зв’язку, філії іноземних платіжних установ мають право на поєднання діяльності з надання фінансових платіжних послуг із діяльністю з надання послуг, які є допоміжними до платіжних послуг.
Серед головних нововведень цього закону є дозвіл фінансовим компаніям, ломбардам та кредитним спілкам надавати платіжні послуги на підставі наявних ліцензій без отримання окремої ліцензії на надання фінансових платіжних послуг.
У той же час НБУ отримав право встановлювати вимоги до достатності, складових та розрахунку регулятивного капіталу небанківських постачальників платіжних послуг.
Також закон передбачає запровадження дистанційних інспекційних перевірок та збільшення розміру штрафів від НБУ за порушення вимог законодавства, яке регулює діяльність на платіжному ринку.
Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім підпункту 15 пункту 6, який набирає чинності через три місяці з дня набрання чинності цим Законом.
Дональд Трамп молодший, старший син новообраного президента США Дональда Трампа, вирішив не приєднуватися до адміністрації…
Українці почали отримувати одночасно кілька повісток із територіальних центрів комплектування через нововведену систему автоматичної розсилки.…
Таїланді поліція затримала чотирьох чоловіків за підозрою в пограбуванні 23-річного українця. Його змусили переказати 8,5…
Радикальні трампісти хочуть скоротити американську допомогу Україні та очікують того самого від європейських країн. Про це в…
Російські військові, ймовірно, вже до кінця цього тижня почнуть масштабний наступ або серію окремих штурмових дій…
Під час повітряної тривоги у Києві ввечері 12 листопада рух поїздів декількома гілками метро здійснювався не за…