Співзасновник “Нової пошти” Володимир Поперешнюк висловився про нове оподаткування міжнародних посилок вартістю менше ніж €150, і, судячи з його слів, ідея, м’яко кажучи, не вражає мудрістю. Він вважає, що це одна з найгірших ініціатив, які тільки можна вигадати в умовах зростаючих податків і нових правил, які б’ють по економіці.
У своєму посту на Facebook Поперешнюк окреслив три основні проблеми, які випливають із оподаткування цих посилок. Перша – це негативний фіскальний ефект.
На його думку, держава вже витрачає більше на митні процедури, аніж отримує від “дорогих” відправлень. Зниження податкового порогу лише додасть роботи та ускладнить бюджет, адже під оподаткування потраплять ще дешевші посилки.
Друга проблема – це логістичний колапс. Зараз розмитнюється лише 2% відправлень, а що буде, якщо всі посилки почнуть проходити через митницю? Поперешнюк попереджає про серйозні затримки та хаос.
Третя проблема – електоральна. Оподаткування посилок безпосередньо вдарить по фізичних особах, які їх одержують, на відміну від попередніх ініціатив, які стосувалися більше компаній. Поперешнюк вважає, що цього цілком достатньо, щоб відкинути ідею оподаткування як марну та шкідливу.
Він також запропонував альтернативу: якщо влада хоче збільшити надходження до бюджету, краще підняти безмитний поріг до 1 тис. доларів і спростити митні процедури.
“Так, звучить парадоксально, але так працює економіка”, – заявив Поперешнюк.
Щодо думок у мережі, вони виявилися досить різними. Тарас Панасенко, співзасновник мережі “Аврора” вважає, що потрібно зрівняти умови. Якщо міжнародні маркетплейси звільняються від податків, то аналогічні правила мають діяти і місцевих виробників.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…