Categories: Фінанси

НБУ створить реєстри скомпрометованих банківських карток та неблагонадійних торговців

Упродовж наступного місяця в Україні розпочнуть створювати реєстр скомпрометованих банківських карток, а далі – реєстр неблагонадійних торговців. Це потрібно для боротьби з ухилянням від сплати податків. Про це повідомив заступник голови НБУ Дмитро Олійник, інформує пресслужба НБУ.

Під час зустрічі з керівниками 30 найбільших банків, голова НБУ Андрій Пишний нагадав, що з 1 жовтня діятимуть встановлені НБУ ліміти на р2р-перекази. Фінальне рішення про обмеження в 150 тис. грн на місяць є тимчасовим, доки банки не посилять власні системи фінансового моніторингу, та має низку виключень, зокрема для волонтерів.

«Наша позиція: ринок не повинен бути зарегульованим. Але в ситуації, коли бюджет втрачає мільярдні суми податків через протиправні схеми, такі кроки необхідні», – сказав Пишний.

Узгоджений ліміт для всіх банків

Олійник зазначив, що НБУ та більшість банків активно борються з «дропами», однак окремі установи не заважають таким клієнтам, вважаючи зростання клієнтської бази важливішим за ризики використання банку для відмивання коштів.

За його словами, НБУ радить банкам домовитися на рівні асоціації, щоб головним орієнтиром для застосування лімітів був підтверджений рівень доходів клієнтів, зазначений в анкеті. І щоб ліміти були встановлені одночасно по всьому ринку задля уникнення зміни клієнтами одного банку на інший.

Також Олійник наголосив на важливості відстеження і контролю за експортно-імпортними операціями із закупівлі енергообладнання, та аналізу ФОПів у практиці ухиляння від сплати податків корпораціями.

Банківська спільнота з цього питання має надати свої пропозиції, які НБУ опрацює та дасть відповідні рекомендації, повідомили в пресслужбі НБУ.

Нагадаємо, починаючи з 29 серпня, юридичні особи та фізичні особи – підприємці більше не можуть отримати готівку за переказом без її попереднього зарахування на рахунок. Про це повідомляє Національний банк. Так, Нацбанк встановив обмеження під час переказу готівки без відкриття рахунку. Відтепер кошти, відправлені за допомогою такого переказу, спочатку повинні зараховуватися на поточний чи платіжний рахунок господарського суб’єкта, лише після цього вони можуть бути видані з цих рахунків готівкою.

Коломієць Надія

Recent Posts

Нацбанк виводить з обігу частину грошей: що потрібно знати українцям

Завтра в Україні почнуть вилучати з обігу деякі старі банкноти номіналом 200 гривень. Йдеться про…

3 хв. ago

Українські військові почали виходити з оперативного оточення під Кураховим. Карта

ЗСУ почали виходити з оперативного оточення, загроза якого виникла на південь від Курахового в Донецькій…

4 хв. ago

Впливові світові медіа відмовляються від соцмережі Ілона Маска

Схоже, навіть медіа, що звикли до будь-яких потрясінь, сказали «досить» і залишили платформу, що, наче…

7 хв. ago

Усе почалося з аферистки: кольє з діамантів, омитих кров’ю королеви, знову в центрі уваги

На аукціоні в Женеві за 4,8 мільйона доларів продали таємниче кольє з діамантами, яке, ймовірно, пов’язане…

23 хв. ago

Спортсменка, красуня і республіканка. Трамп обрав собі прессекретарку

Переможець президентських виборів у США Дональд Трамп не припиняє дивувати призначеннями.  Тепер піде мова про особистого прессекретаря нового-старого…

25 хв. ago

Сексуальне насильство під час війни: скільки людей звернулися за виплатами

Понад 538 людей звернулися за виплатами в рамках пілотного проєкту з надання невідкладних проміжних репарацій…

30 хв. ago