Королівський монетний двір Великої Британії побудував і запустив промисловий завод із перероблення електронного сміття, щоб вилучати з нього золото. Про це пише ВВС.
Золото використовуватиметься для виготовлення ювелірних виробів і пам’ятних монет.
Протягом понад тисячу років Королівське монетний двір є офіційним виробником монет Великої Британії. Але все ширше використання електронних платежів скорочує замовлення на друк банкнот і карбування монет, тож вихід на ринок перероблення відходів став для Королівського двору новим способом заробити гроші та зберегти робочі місця.
«Наша мета – переробляти понад 4000 тонн електронних відходів на рік. Традиційно ці відходи відправляють за кордон, але ми залишаємо їх у Великій Британії», – прокоментував Лейтон Джон, директор з операцій Королівського монетного двору.
З 4000 тонн електронних відходів можна отримати до 450 кг золота, що за поточними цінами становить близько 27 млн фунтів стерлінгів.
Електронні відходи, до яких належить усе – від старих телефонів і комп’ютерів до телевізорів, – є проблемою, що швидко зростає. За даними ООН, у 2022 році було викинуто 62 млн тонн таких відходів, а до 2030 року їх кількість збільшиться приблизно на третину. Разом з тим Велика Британія посідає друге місце у Європі з виробництва технологічного сміття на душу населення, поступаючись лише Норвегії. Окрім вилучення золота, монетний двір також вивчає питання, що робити з іншими матеріалами (алюміній, мідь, олово тощо), які можна отримати з електронних плат.
В Україні викрили масштабну аферу з підпільними кол-центрами, які обдурювали громадян Чехії. Учасники схеми представлялися…
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив негайно посилити геологорозвідку та буріння нафтових свердловин. На його…
Одна з ключових фігур цифрової трансформації оборонної сфери покидає міністерську посаду. Заступниця міністра оборони Катерина…
Грузинська випічка може бути простою й швидкою. Домашні хачапурі легко готуються без духовки та складного…
Польські прикордонники масово повертають в Україну наших громадян, які порушили місцеві закони. Іноземців, засуджених за…
Українці, які накопичили борг за газ, ризикують залишитися без постачання, навіть попри воєнний стан. Закон…