Національний банк України нещодавно роз’яснив правила обміну іноземної валюти, вказавши, які банкноти доларів США та євро можна обмінювати безпосередньо, а які необхідно обробити через інкасацію через їхній стан.
За даними НБУ, як повідомляє “pmg”, банкноти діляться на справжні, значно зношені або пошкоджені, а також підроблені.
З недавнім скасуванням критерію «незначне зношування» касири тепер зобов’язані перевіряти справжність банкнот за допомогою детекторів. Якщо є підозра, що банкнота підроблена, вона буде вилучена та відправлена до НБУ на експертизу. Підроблені купюри, підтверджені НБУ, потім буде передано до правоохоронних органів для подальших дій.
Справжні банкноти приймаються до обміну, якщо вони не сильно зношені або пошкоджені, у цьому випадку можуть бути прийняті до інкасації.
Інкасація має на увазі відправлення цих пошкоджених банкнот до іноземних банків для обміну. Значні пошкодження можуть включати розриви, опіки, знебарвлення або порушення захисних функцій, а також банкноти, які надмірно забруднені.
Крім того, банкноти, які вилучені з обігу відповідними країнами, також можуть підлягати інкасації. Банки та інші установи не можуть обмежувати послуги обміну на основі номіналу або року випуску справжніх банкнот.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…