Україна робить значні кроки у модернізації своїх банківських та платіжних систем, зокрема, із запровадженням «миттєвих платежів», які мають бути завершені протягом 10 секунд, як повідомляє Мінфін.
Цей крок є частиною зусиль країни щодо приведення своїх фінансових послуг у відповідність до міжнародних стандартів, зокрема, встановлених Міжнародним валютним фондом (МВФ), та наближення інтеграції до платіжного ринку ЄС.
Національний банк України контролює реалізацію цих змін, які наслідували ухвалення законопроекту № 11043, підписаного президентом Володимиром Зеленським.
Закон наказує, щоб миттєві платежі відповідали наступним критеріям:
Транзакції повинні бути повністю завершені протягом 10 секунд, цілодобово, включаючи всі перевірки, фінансовий моніторинг та повідомлення одержувачу.
Термін «миттєві платежі» може використовуватися в рекламі лише банками та фінансовими установами, якщо вони відповідають цим суворим умовам. Якщо платіж займає більше 10 секунд, то називати його «миттєвим платежем» вважатиметься таким, що вводить в оману і каратиметься штрафами, включаючи можливе відкликання ліцензії.
Ця ініціатива спрямована на підвищення швидкості та надійності фінансових транзакцій, приведення банківської системи України у відповідність до європейських норм. Хоча офіційне впровадження 10-секундних платежів очікується до кінця першого кварталу 2025 року, тестування вже триває. Однак на етапі тестування виникли проблеми, такі як проблеми з обміном інформацією між процесинговими центрами та банками-одержувачами. Незважаючи на ці проблеми, НБУ прагне їх подолати.
Впровадження миттєвих платежів відповідає ширшій європейській тенденції. Європейська рада вже доручила банкам по всій Європі впровадити аналогічні системи, що було успішно реалізовано в таких країнах, як Швейцарія, де до системи миттєвих платежів підключено 60 банків, які опрацьовують 95% транзакцій у країні.
Уряд США висунув звинувачення проти громадянина Ірану у зв'язку з передбачуваною змовою з метою вбивства…
Засновник Tesla та SpaceX Ілон Маск заявив, що безглуздим вбивствам скоро кінець. Так він відреагував на новину Newsweek про…
Ідея відкрити повітряний простір України для цивільних авіарейсів – це "авантюра, яка закінчиться дуже швидко…
1 січня 2025 року в Україні буде запроваджено щомісячну "вчительську доплату" до заробітної плати педагогів у розмірі…
У 2024 році Німеччина значно посилила обмеження на в'їзд для громадян України, як повідомляє «bild». З січня…
В Україні багато споживачів стикаються з великими рахунками за опалення, незважаючи на те, що їхні…