Categories: Фінанси

Масове шахрайство: ПриватБанк не може зупинити крадіжку грошей

В Україні почастішали випадки, коли клієнти ПриватБанку стикаються з несанкціонованим списанням коштів із своїх рахунків, зокрема на користь іноземних компаній. Шахрайство набрало таких масштабів, що українці масово скаржаться на дивні транзакції, які відбуваються без їхньої згоди, повідомляє Znaj.ua.

Зокрема, клієнти відзначають, що кошти списуються навіть з заблокованих карток, а суми переказуються на рахунки відомих американських компаній, як-от UPS, або їхніх підробок. Одна з клієнток, Інна, розповіла, що після несанкціонованого списання з її картки банк не вжив заходів для захисту її коштів. Інший клієнт зауважив, що йому навіть нарахували відсотки на вкрадені з кредитного ліміту гроші.

ПриватБанк, фото: РБК
  • Клієнтка Інна розповіла, що з її заблокованої кредитної картки списали гроші на компанію UPS без її згоди. Вона зателефонувала на гарячу лінію, але банк не відреагував, і шахрайство продовжувалося.
  • Інший клієнт під ніком Moliar повідомив, що банк почав нараховувати їй відсотки на вкрадені кошти з кредитного ліміту.
  • Один з клієнтів, Polyaole, помітив списання на якусь LLC у Штатах, знову ж таки без його дозволу і з перевищенням ліміту.
Скарга на “Приватбанк” / фото: скриншот Мінфін
Скарга на “Приватбанк” / фото: скриншот Мінфін
Скарга на “Приватбанк” / фото: скриншот Мінфін

Пресслужба “Приватбанку” заявляє, що вони перевіряють кожен випадок шахрайства та зроблять усе можливе, щоб захистити клієнтів. Але, за інформацією з банку, вже зафіксовано близько 200 випадків шахрайства, що вони вважають “невеликою кількістю” на тлі 24 мільйонів клієнтів.

Проблема в тому, що міжнародні платіжні системи VISA та MasterCard можуть перевіряти шахрайство до 120 днів, тому повернути свої гроші відразу не вийде. За цей час шахраї можуть продовжувати свої дії.

Що можуть зробити постраждалі?

Блокувати свої карти, отримувати нові та чекати компенсації від банку. Експерти з безпеки припускають, що шахраї могли отримати дані карток, підглядаючи за людьми в магазинах. А списання, зважаючи на все, відбувалися з-за кордону, або через p2p-платежі, або через сервіси.

За правилами VISA та MasterCard компенсацію мають виплачувати банки, які провели шахрайські операції, але лише після ретельного розслідування.

Романчук Микола

Recent Posts

Смерть українця у Польщі: місцевому поліціянту висунуто звинувачення

У Польщі в місті Ополе прокуратура висунула обвинувачення 29-річному поліцейському за надмірне застосування сили щодо 48-річного громадянина…

3 хв. ago

Позбавлять пенсії й оком не моргнуть: кого тимчасово залишать без копійки на проживання

2025 року деяким українським пенсіонерам можуть тимчасово призупинити виплату пенсій через нові умови, викладені у статті 41…

12 хв. ago

Найогидніша жаба, яка існувала ще в часи динозаврів: що про неї відомо

Пурпурова жаба більше схожа на щось середнє між землерийкою і бегемотом, мало нагадуючи звичайну жабу.…

26 хв. ago

Військовий психолог пояснив причини масового відходу українських солдатів зі своїх позицій

Службовці Збройних сил України самовільно залишають частини вже не поодинці, а групами. Про це розповів…

34 хв. ago

В Україні може суттєво здорожчати хліб: пекарі погрожують скороченням виробництва

В Україні очікується суттєве здорожчання хліба. За словами пекарів, вже у листопаді вартість продукту може…

43 хв. ago

Росія використовує нову смертоносну зброю для обстрілів

Росія постійно удосконалює зброю, щоб завдати максимальної шкоди під час обстрілів. Видання The Telegraph повідомляє…

52 хв. ago