Categories: Фінанси

Масове шахрайство: ПриватБанк не може зупинити крадіжку грошей

В Україні почастішали випадки, коли клієнти ПриватБанку стикаються з несанкціонованим списанням коштів із своїх рахунків, зокрема на користь іноземних компаній. Шахрайство набрало таких масштабів, що українці масово скаржаться на дивні транзакції, які відбуваються без їхньої згоди, повідомляє Znaj.ua.

Зокрема, клієнти відзначають, що кошти списуються навіть з заблокованих карток, а суми переказуються на рахунки відомих американських компаній, як-от UPS, або їхніх підробок. Одна з клієнток, Інна, розповіла, що після несанкціонованого списання з її картки банк не вжив заходів для захисту її коштів. Інший клієнт зауважив, що йому навіть нарахували відсотки на вкрадені з кредитного ліміту гроші.

ПриватБанк, фото: РБК
  • Клієнтка Інна розповіла, що з її заблокованої кредитної картки списали гроші на компанію UPS без її згоди. Вона зателефонувала на гарячу лінію, але банк не відреагував, і шахрайство продовжувалося.
  • Інший клієнт під ніком Moliar повідомив, що банк почав нараховувати їй відсотки на вкрадені кошти з кредитного ліміту.
  • Один з клієнтів, Polyaole, помітив списання на якусь LLC у Штатах, знову ж таки без його дозволу і з перевищенням ліміту.
Скарга на “Приватбанк” / фото: скриншот Мінфін
Скарга на “Приватбанк” / фото: скриншот Мінфін
Скарга на “Приватбанк” / фото: скриншот Мінфін

Пресслужба “Приватбанку” заявляє, що вони перевіряють кожен випадок шахрайства та зроблять усе можливе, щоб захистити клієнтів. Але, за інформацією з банку, вже зафіксовано близько 200 випадків шахрайства, що вони вважають “невеликою кількістю” на тлі 24 мільйонів клієнтів.

Проблема в тому, що міжнародні платіжні системи VISA та MasterCard можуть перевіряти шахрайство до 120 днів, тому повернути свої гроші відразу не вийде. За цей час шахраї можуть продовжувати свої дії.

Що можуть зробити постраждалі?

Блокувати свої карти, отримувати нові та чекати компенсації від банку. Експерти з безпеки припускають, що шахраї могли отримати дані карток, підглядаючи за людьми в магазинах. А списання, зважаючи на все, відбувалися з-за кордону, або через p2p-платежі, або через сервіси.

За правилами VISA та MasterCard компенсацію мають виплачувати банки, які провели шахрайські операції, але лише після ретельного розслідування.

Романчук Микола

Recent Posts

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

3 хв. ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

12 хв. ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

21 хв. ago

Путін привітав росіян з запуском нової ракети по Дніпру: Будемо продовжувати

Президент Росії Володимир Путін заявив про успішне випробування ракети "Орешник" ("Кедр") - саме нею РФ вдарила…

29 хв. ago

Попередні власники лякали привидами: жінка під час ремонту у будинку знайшла приховані двері

Жінка, яка робила ремонт будинку, зробила захопливе відкриття, виявивши цілі двері, які були приховані попередніми…

40 хв. ago

Українцям в Польщі почнуть видавати “сірі паспорти”: що це взагалі таке

Українці, які опинилися в Польщі через повномасштабну війну, зможуть отримати тимчасовий документ, т.з. "сірий паспорт". Це…

49 хв. ago