Categories: Фінанси

Масове шахрайство: ПриватБанк не може зупинити крадіжку грошей

В Україні почастішали випадки, коли клієнти ПриватБанку стикаються з несанкціонованим списанням коштів із своїх рахунків, зокрема на користь іноземних компаній. Шахрайство набрало таких масштабів, що українці масово скаржаться на дивні транзакції, які відбуваються без їхньої згоди, повідомляє Znaj.ua.

Зокрема, клієнти відзначають, що кошти списуються навіть з заблокованих карток, а суми переказуються на рахунки відомих американських компаній, як-от UPS, або їхніх підробок. Одна з клієнток, Інна, розповіла, що після несанкціонованого списання з її картки банк не вжив заходів для захисту її коштів. Інший клієнт зауважив, що йому навіть нарахували відсотки на вкрадені з кредитного ліміту гроші.

ПриватБанк, фото: РБК
  • Клієнтка Інна розповіла, що з її заблокованої кредитної картки списали гроші на компанію UPS без її згоди. Вона зателефонувала на гарячу лінію, але банк не відреагував, і шахрайство продовжувалося.
  • Інший клієнт під ніком Moliar повідомив, що банк почав нараховувати їй відсотки на вкрадені кошти з кредитного ліміту.
  • Один з клієнтів, Polyaole, помітив списання на якусь LLC у Штатах, знову ж таки без його дозволу і з перевищенням ліміту.
Скарга на “Приватбанк” / фото: скриншот Мінфін
Скарга на “Приватбанк” / фото: скриншот Мінфін
Скарга на “Приватбанк” / фото: скриншот Мінфін

Пресслужба “Приватбанку” заявляє, що вони перевіряють кожен випадок шахрайства та зроблять усе можливе, щоб захистити клієнтів. Але, за інформацією з банку, вже зафіксовано близько 200 випадків шахрайства, що вони вважають “невеликою кількістю” на тлі 24 мільйонів клієнтів.

Проблема в тому, що міжнародні платіжні системи VISA та MasterCard можуть перевіряти шахрайство до 120 днів, тому повернути свої гроші відразу не вийде. За цей час шахраї можуть продовжувати свої дії.

Що можуть зробити постраждалі?

Блокувати свої карти, отримувати нові та чекати компенсації від банку. Експерти з безпеки припускають, що шахраї могли отримати дані карток, підглядаючи за людьми в магазинах. А списання, зважаючи на все, відбувалися з-за кордону, або через p2p-платежі, або через сервіси.

За правилами VISA та MasterCard компенсацію мають виплачувати банки, які провели шахрайські операції, але лише після ретельного розслідування.

Романчук Микола

Recent Posts

Деяким українцям дозволили не платити за комуналку: кому дають пільгу

Українці, які захищали державу від агресора або продовжують це робити й нині, отримають пільги на…

3 хв. ago

Нардеп Качура відсудив у Чорновол її бойові кошти: деталі скандалу

Колишній нардеп Тетяна Чорновол, яка зараз воює на фронті обурилася тим, що її бойові кошти…

15 хв. ago

Подорожчання більше, ніж на 40 гривень: в Україні встановили нові ціни на популярні овочі

В осінні дні українці все рідше їдять свіжі фрукти та овочі через досить високі ціни,…

24 хв. ago

У смерті ексучасника One Direction звинувачено трьох людей: хто вони

У справі про смерть колишнього учасника відомого гурту One Direction Ліама Пейна, який нібито скоїв самогубство, досі з'являються…

32 хв. ago

Справжній гігант: чоловік упіймав найбільшу щуку у світі

Чоловік з американського штату Міннесота, на ім'я Арт Вестон упіймав гігантську мускусну рибину. Її довжина складає майже півтора метра.…

39 хв. ago

Волонтер Стерненко звинуватив головкома Сирського у переслідуванні

Блогер і волонтер Сергій Стерненко звинуватив головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського у переслідуванні. Він зауважив, що це сталося через вимогу провести…

48 хв. ago