Categories: Фінанси

Масове шахрайство: ПриватБанк не може зупинити крадіжку грошей

В Україні почастішали випадки, коли клієнти ПриватБанку стикаються з несанкціонованим списанням коштів із своїх рахунків, зокрема на користь іноземних компаній. Шахрайство набрало таких масштабів, що українці масово скаржаться на дивні транзакції, які відбуваються без їхньої згоди, повідомляє Znaj.ua.

Зокрема, клієнти відзначають, що кошти списуються навіть з заблокованих карток, а суми переказуються на рахунки відомих американських компаній, як-от UPS, або їхніх підробок. Одна з клієнток, Інна, розповіла, що після несанкціонованого списання з її картки банк не вжив заходів для захисту її коштів. Інший клієнт зауважив, що йому навіть нарахували відсотки на вкрадені з кредитного ліміту гроші.

ПриватБанк, фото: РБК
  • Клієнтка Інна розповіла, що з її заблокованої кредитної картки списали гроші на компанію UPS без її згоди. Вона зателефонувала на гарячу лінію, але банк не відреагував, і шахрайство продовжувалося.
  • Інший клієнт під ніком Moliar повідомив, що банк почав нараховувати їй відсотки на вкрадені кошти з кредитного ліміту.
  • Один з клієнтів, Polyaole, помітив списання на якусь LLC у Штатах, знову ж таки без його дозволу і з перевищенням ліміту.
Скарга на “Приватбанк” / фото: скриншот Мінфін
Скарга на “Приватбанк” / фото: скриншот Мінфін
Скарга на “Приватбанк” / фото: скриншот Мінфін

Пресслужба “Приватбанку” заявляє, що вони перевіряють кожен випадок шахрайства та зроблять усе можливе, щоб захистити клієнтів. Але, за інформацією з банку, вже зафіксовано близько 200 випадків шахрайства, що вони вважають “невеликою кількістю” на тлі 24 мільйонів клієнтів.

Проблема в тому, що міжнародні платіжні системи VISA та MasterCard можуть перевіряти шахрайство до 120 днів, тому повернути свої гроші відразу не вийде. За цей час шахраї можуть продовжувати свої дії.

Що можуть зробити постраждалі?

Блокувати свої карти, отримувати нові та чекати компенсації від банку. Експерти з безпеки припускають, що шахраї могли отримати дані карток, підглядаючи за людьми в магазинах. А списання, зважаючи на все, відбувалися з-за кордону, або через p2p-платежі, або через сервіси.

За правилами VISA та MasterCard компенсацію мають виплачувати банки, які провели шахрайські операції, але лише після ретельного розслідування.

Романчук Микола

Recent Posts

Кому можна їздити смугою для громадського транспорту: нові правила

З початку квітня 2025 року Кабінет Міністрів затвердив зміни до Правил дорожнього руху. Вони стосуються…

6 хв. ago

Без оцту і за пару хвилин: шеф-кухар розкрив, як приготувати “ідеальне” яйце-пашот

Шеф-кухар із зіркою Мішлен Пол Фостер показав, як приготувати яйце-пашот вдома без використання оцту, пише express.co.uk. "Я покажу…

14 хв. ago

Кого точно не мобілізують у 2025 році: зʼявились нові зміни для двох категорій чоловіків

Кабінет Міністрів України схвалив зміни до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію",…

21 хв. ago

Додаткові гроші для українок 60+ — за що доплачує держава у 2025

У 2025 році українські жінки можуть виходити на пенсію у 60 років, якщо мають щонайменше 32 роки…

30 хв. ago

12 несподіваних речей, які можна легко прати у пральній машині

Пральна машина — справжній порятунок у домашньому господарстві. Вона звільняє час, спрощує догляд за речами та допомагає підтримувати чистоту.…

39 хв. ago

Заяву треба подати до 20 квітня: хто може отримати 1500 грн на картку

Ветерани бойових дій зможуть отримати 1500 гривень, які можна витратити на спорт. Наприклад, купити абонемент у спортзал чи піти…

47 хв. ago