Україна має один з найнижчих рівнів підробок грошей порівняно з Європою. Серед одного мільйону справжніх банкнот можна натрапити лише на 2,1 підроблених.
Про це розповіли в Національному банку України (НБУ)
Начальник управління організації виготовлення і захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ Валерій Строчков зазначив, що оцінка рівня підробок проводиться за кількістю підроблених банкнот на один мільйон справжніх в обігу.
Згідно з даними за 2023 рік, рівень підроблення гривні в Україні залишається на рівні 2,1 підробленої банкнотина мільйон справжніх. Для порівняння, у країнах Європейського Союзу цей показник вищий майже у вісім разів.
При цьому він розповів, що зловмисники найчастіше підробляють:
Водночас банкноти гривні зразка 2014–2019 років мають інноваційні оптично-змінні елементи. Це значно ускладнює їх підробку.
Ці елементи легко перевіряються касовими працівниками та громадянами, що робить їхню підробку практично неможливою.
Зазначається, що Нацбанк систематично моніторить стан вилучення з обігу підроблених грошових знаків. Також регулятор активно співпрацює з фінансовими установами та правоохоронними органами для мінімізації ризиків потрапляння в обіг підробок.
Українці мають можливість отримати компенсацію за купюри, які були пошкоджені вогнем. Для цього необхідно звернутися до регіональних підрозділів грошового обігу НБУ в Дніпропетровській, Одеській, Хмельницькій та Львівській областях. Там проводять дослідження пошкоджених гривень і визначають, які банкноти підлягають компенсації.
Для звернення потрібно надати довідку про пожежу або заяву з описом ситуації. Можна також звернутися до уповноважених банків (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк, ПУМБ), які упакують пошкоджені банкноти для перевірки НБУ.
Не рекомендується самостійно роз’єднувати склеєні купюри, щоб не погіршити їх стан. Після безплатного дослідження НБУ відшкодує ту частину суми, яку визнає справжньою і платіжною. Компенсація за підроблені купюри не надається.
З 1 квітня в Україні проведуть щорічний перерахунок виплат для працюючих пенсіонерів. Проте фахівці попереджають, що…
Календарна та метеорологічна весна вже давно в Україні, а це означає, що час підготувати й…
Щоб отримати достатній резерв для збройних сил, Польщі доведеться повернути загальний військовий обов'язок у країні.…
Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроєкт №10257, що передбачає конфіскацію транспортних засобів за…
Офіційно в Україні мобілізації підлягають чоловіки віком від 25 до 60 років. Проте серед громадян…
Клієнти Monobank почали скаржитися, що з їхніх банківських карток зникають кошти без підтвердження або сповіщень. Відповідні відгуки з’являються…