Categories: Фінанси

Нова примусиловка: українців змусять купувати облігації у держави – на яку суму

Голова Комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики пропонує обговорити обов’язкову купівлю ОВДП населенням обсягом 7% від оподатковуваного доходу. Про це повідомляє Данило Гетьманцев у Телеграм, пише Стіна.

В умовах воєнного стану Данило Гетьманцев висунув ідею примусового розміщення облігації внутрішніх державних позик серед банків, юридичних та фізичних осіб. При цьому він вважає за необхідне збереження привабливих ставок за цими фінансовими зобов’язаннями.

«Середньозважена прибутковість гривневих ОВДП, випущених у жовтні, дорівнювала 15,6%. Це передує прогнозній девальвації та інфляції. Для населення інвестиційна привабливість ще більша з урахуванням відсутності оподаткування інвестиційного доходу ПДФО та військовим збором».

Гетьманців посилається досвід країн, що проходили через великі війни. На думку голови комітету, історія свідчить про те, що самих лише економічних стимулів у такому разі недостатньо. Він наводить приклад Ізраїлю, де у 1970-х роках «введено низку обов’язкових накопичувальних схем», зокрема довгострокову обов’язкову військову позику:

«На купівлю військових облігацій в обов’язковому порядку йшло 7% від оподатковуваного доходу працівника, самозайнятого, доходу підприємства. Ставка прибутковості – 5%, дохід за облігаціями не оподатковувався. Тіло позики додатково індексувалося на індекс вартості життя. Перші позички 1970 року мають бути погашені 1986 року, 12 рівними місячними платежами. Відсотки виплачувалися рівними траншами кожні 3 роки, починаючи з жовтня 1977».

Народний депутат визнає, що подібні рішення вимагають політичної, суспільної та професійної дискусії. Подібна система діяла виключно у воєнний час, а інвестиції населення йшли б виключно на військові потреби. Данило Гетьманцев зазначає, що паралельно із цим в Ізраїлі також діяв аналог українського військового збору.

«Так само вважаю, що на боці державних банків мають перейти до певного формату обов’язкової купівлі військових облігацій на основі індивідуальних планів, які мають розробити Мінфін та НБУ»

Данило Гетьманцев зазначає, що у мирний час не схвалив би подібних ідей, але війна триває і невідомо, коли вона закінчиться.

Він анонсував подальшу роботу над пошуком додаткових внутрішніх джерел фінансування, насамперед тих, що пов’язані з детинізацією економіки та боротьбою з корупцією. Голова комітету розповів, що план доходів Податкової служби було перевиконано на 67 млрд. грн. за 10 місяців цього року.

Коломієць Надія

Recent Posts

Сума вражає: розкрито вартість коронації короля Чарльза ІІІ

21 листопада Департамент культури, ЗМІ та спорту (DCMS) Великої Британії опублікував свій щорічний звіт, в якому…

8 хв. ago

Тепер Анджеліна Джолі запідозрила своїх дітей: Шайло надзвичайно скритна

Голлівудська зірка виховує шістьох дітей – 23-річного Меддокса, 20-річного Пакса, 19-річну Захару, 18-річну Шайло і 16-річних…

17 хв. ago

Це абсолютно нова ракета: Путін розповів більше про свій “Орєшнік”

Ракета "Орєшнік", якою Росія вдарила по Дніпру 21 листопада, є абсолютно новою розробкою, а не…

25 хв. ago

ТЦК чатують на кордоні: чи можуть вручити повістки при перетині

Під час воєнного стану в Україні багато військовозобов’язаних стикаються з питанням, чи можуть їм виписати…

32 хв. ago

В Одесі поліцейський вистрілив у голову колеги після застілля з нагоди підвищення на посаді

У Київському районному відділі поліції Одеси після корпоративного застілля поліцейський-розвідник вистрілив у колегу. Про це…

41 хв. ago

Як Верховна Рада витрачатиме мільярди у 2025 році: відрядження та оренда житла для депутатів у пріоритеті

Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…

50 хв. ago