Categories: Фінанси

Нова примусиловка: українців змусять купувати облігації у держави – на яку суму

Голова Комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики пропонує обговорити обов’язкову купівлю ОВДП населенням обсягом 7% від оподатковуваного доходу. Про це повідомляє Данило Гетьманцев у Телеграм, пише Стіна.

В умовах воєнного стану Данило Гетьманцев висунув ідею примусового розміщення облігації внутрішніх державних позик серед банків, юридичних та фізичних осіб. При цьому він вважає за необхідне збереження привабливих ставок за цими фінансовими зобов’язаннями.

«Середньозважена прибутковість гривневих ОВДП, випущених у жовтні, дорівнювала 15,6%. Це передує прогнозній девальвації та інфляції. Для населення інвестиційна привабливість ще більша з урахуванням відсутності оподаткування інвестиційного доходу ПДФО та військовим збором».

Гетьманців посилається досвід країн, що проходили через великі війни. На думку голови комітету, історія свідчить про те, що самих лише економічних стимулів у такому разі недостатньо. Він наводить приклад Ізраїлю, де у 1970-х роках «введено низку обов’язкових накопичувальних схем», зокрема довгострокову обов’язкову військову позику:

«На купівлю військових облігацій в обов’язковому порядку йшло 7% від оподатковуваного доходу працівника, самозайнятого, доходу підприємства. Ставка прибутковості – 5%, дохід за облігаціями не оподатковувався. Тіло позики додатково індексувалося на індекс вартості життя. Перші позички 1970 року мають бути погашені 1986 року, 12 рівними місячними платежами. Відсотки виплачувалися рівними траншами кожні 3 роки, починаючи з жовтня 1977».

Народний депутат визнає, що подібні рішення вимагають політичної, суспільної та професійної дискусії. Подібна система діяла виключно у воєнний час, а інвестиції населення йшли б виключно на військові потреби. Данило Гетьманцев зазначає, що паралельно із цим в Ізраїлі також діяв аналог українського військового збору.

«Так само вважаю, що на боці державних банків мають перейти до певного формату обов’язкової купівлі військових облігацій на основі індивідуальних планів, які мають розробити Мінфін та НБУ»

Данило Гетьманцев зазначає, що у мирний час не схвалив би подібних ідей, але війна триває і невідомо, коли вона закінчиться.

Він анонсував подальшу роботу над пошуком додаткових внутрішніх джерел фінансування, насамперед тих, що пов’язані з детинізацією економіки та боротьбою з корупцією. Голова комітету розповів, що план доходів Податкової служби було перевиконано на 67 млрд. грн. за 10 місяців цього року.

Коломієць Надія

Recent Posts

Перемога Трампа означає, що Європі доведеться озброїтися якомога швидше, – The Telegraph

Натяки від президента США Дональда Трампа на те, що Вашингтон зменшить підтримку України після його обрання підвищують…

3 хв. ago

Окупанти почали новий наступ на Курщині – DeepState

Росіяни розпочали нову хвилю наступальних дій на Курщині. Ворог поновив наступальні дії на Погребки, Зелений…

4 хв. ago

Путін заявив про “нові кордони” України та назвав умову для “добросусідства”

Президент держави-агресорки Володимир Путін вкотре заявив, що Росія готова до мирних переговорів щодо України, назвав…

11 хв. ago

8 із 10 найбагатших людей світу заробили мільярди на Трампі

Вісім із десяти найбагатших людей світу збагатилися сукупно ще на 64 мільярди доларів завдяки перемозі…

15 хв. ago

Архітектори створили будинок-ліхтар зі звичайної недобудови: результат приголомшує

Алжирське архітектурне бюро реконструювало незавершений будинок у місті Шлеф. Пуста недобудова стала справжньою окрасою району.…

19 хв. ago

Саратовську область під атакою дронів: у мережі з’явилось відео

У Росії стає все більш неспокійно. Зокрема, там заявляють про атаку безпілотних літальних апаратів на…

28 хв. ago