Голова Комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики пропонує обговорити обов’язкову купівлю ОВДП населенням обсягом 7% від оподатковуваного доходу. Про це повідомляє Данило Гетьманцев у Телеграм, пише Стіна.
В умовах воєнного стану Данило Гетьманцев висунув ідею примусового розміщення облігації внутрішніх державних позик серед банків, юридичних та фізичних осіб. При цьому він вважає за необхідне збереження привабливих ставок за цими фінансовими зобов’язаннями.
«Середньозважена прибутковість гривневих ОВДП, випущених у жовтні, дорівнювала 15,6%. Це передує прогнозній девальвації та інфляції. Для населення інвестиційна привабливість ще більша з урахуванням відсутності оподаткування інвестиційного доходу ПДФО та військовим збором».
Гетьманців посилається досвід країн, що проходили через великі війни. На думку голови комітету, історія свідчить про те, що самих лише економічних стимулів у такому разі недостатньо. Він наводить приклад Ізраїлю, де у 1970-х роках «введено низку обов’язкових накопичувальних схем», зокрема довгострокову обов’язкову військову позику:
«На купівлю військових облігацій в обов’язковому порядку йшло 7% від оподатковуваного доходу працівника, самозайнятого, доходу підприємства. Ставка прибутковості – 5%, дохід за облігаціями не оподатковувався. Тіло позики додатково індексувалося на індекс вартості життя. Перші позички 1970 року мають бути погашені 1986 року, 12 рівними місячними платежами. Відсотки виплачувалися рівними траншами кожні 3 роки, починаючи з жовтня 1977».
Народний депутат визнає, що подібні рішення вимагають політичної, суспільної та професійної дискусії. Подібна система діяла виключно у воєнний час, а інвестиції населення йшли б виключно на військові потреби. Данило Гетьманцев зазначає, що паралельно із цим в Ізраїлі також діяв аналог українського військового збору.
«Так само вважаю, що на боці державних банків мають перейти до певного формату обов’язкової купівлі військових облігацій на основі індивідуальних планів, які мають розробити Мінфін та НБУ»
Данило Гетьманцев зазначає, що у мирний час не схвалив би подібних ідей, але війна триває і невідомо, коли вона закінчиться.
Він анонсував подальшу роботу над пошуком додаткових внутрішніх джерел фінансування, насамперед тих, що пов’язані з детинізацією економіки та боротьбою з корупцією. Голова комітету розповів, що план доходів Податкової служби було перевиконано на 67 млрд. грн. за 10 місяців цього року.
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…
Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…
Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…