Categories: Фінанси

В обмінники “занесли” підроблені долари: шахраї здали велику суму

В Україні викрили організовану злочинну групу, яка збувала підроблену іноземну валюту. Загалом фальшивомонетники продали 6 600 підроблених доларів і намагалися збути ще 3 300 доларів. Підозрювані купували підроблені долари, а потім обмінювали їх на гривню у пунктах обміну валют.

Про це повідомили у Бюро економічної безпеки (БЕБ). Там зазначили: також фальшивою валютою розрахувалися за вживану техніку.

“Встановлено, що до складу групи входило 5 осіб. Ще 2 особи організатори залучали періодично. … 7 фігурантам кримінального провадження повідомлено про підозру. Наразі членів групи затримано та обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави 10 млн грн, а також у вигляді домашнього арешту в нічну пору доби”, – йдеться у повідомленні.

При цьому наголошується: згодом детективи БЕБ затримали ще одного учасника групи. Як розповіли правоохоронці, чоловік, дізнавшись про затримання спільників, намагався залишити територію України. Його затримали біля одного із пунктів пропуску.

Повідомляється, що втікач разом з організатором схеми придбали у столиці підроблені банкноти номіналом по 100 доларів США та привезли їх на територію Львівської області. За такі дії чоловік отримав грошову винагороду та мав отримати відсоток від подальшого продажу підробленої валюти.

Наразі Фігуранту оголошено про підозру. Йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави у сумі 908 тис. грн.

Загалом, визнали зі свого боку в НБУ, у 2023 році було виявлено менше 700 фальшивих банкнот іноземної валюти. Це трохи більше, ніж у 2022-му, коли таких купюр було знайдено близько 600.

Втім, зазначається, говорити про масштабну загрозу ринку та фінансовій системі не можна. “Рівень підроблення банкнот іноземної валюти минулого року був низьким”, – констатували у Нацбанку.

При цьому більшість підробок припало на долари – 97% підроблених банкнот серед усіх іноземних. Найчастіше ж фальшивими виявлялися гроші великих номіналів.

Так, найпопулярнішою серед шахраїв банкнотою стала в 100 доларів – 92% від загальної кількості вилучених підроблених купюр припало саме на неї.

Друга “улюблена” купюра у зловмисників – 50 доларів. На неї припало 7% від загальної кількості вилучених фальшивок.

Романчук Микола

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

3 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

3 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

3 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

4 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

4 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

4 години ago