Categories: Фінанси

Податкова отримала інформацію: гроші більше не сховати

Україна зробила великий крок до фінансової прозорості, завершивши свій перший міжнародний автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки. Цей обмін відбувся за міжнародним стандартом CRS (Common Reporting Standard) і дозволив країні як передати, так і отримати інформацію про фінансові рахунки своїх резидентів та нерезидентів.

Державна податкова служба України надала дані про фінансові рахунки нерезидентів у країнах-партнерах, а у відповідь отримала інформацію про фінанси українських резидентів за кордоном. Цей обмін охоплював різноманітні фінансові установи: банки, страхові компанії, інвестиційні фонди тощо.

Фізична особа-підприємець рахує податки. Фото: вільні джерелаФізична особа-підприємець рахує податки. Фото: вільні джерела
Фізична особа-підприємець рахує податки. Фото: вільні джерела

Зібрані дані включали особисту інформацію власників рахунків (ім’я, адресу, податковий номер), фінансові відомості (суми на рахунках, доходи від інвестицій), що дає можливість контролювати правильність декларування доходів.

Чоловік з дитиною / фото: PinterestЧоловік з дитиною / фото: Pinterest
Чоловік з дитиною / фото: Pinterest

Завдяки цій співпраці, Україна може краще відстежувати незадекларовані доходи та боротися з ухиленням від податків. Доступ до таких даних підвищить ефективність контролю за сплатою податків та застосуванням правил оподаткування іноземних компаній, які належать українським резидентам.

У рамках цього процесу, Україна підтверджує свою готовність дотримуватись європейських стандартів у податковій сфері. Перший обмін даними завершився 30 вересня 2024 року, охопивши фінансові дані з липня по грудень 2023 року. Близько 110 країн, включаючи всі держави ЄС, також беруть участь у цій глобальній системі обміну інформацією.

ЄвросоюзREUTERS

Реалізація цього кроку стала можливою завдяки підтримці Європейського Союзу в рамках Програми з управління державними фінансами в Україні (EU4PFM). Такі ініціативи сприяють не тільки прозорості фінансових операцій, але й допомагають покращити імідж України на міжнародній арені як надійного партнера.

Загалом, завдяки автоматичному обміну інформацією Україна зможе ефективніше боротися з ухиленням від сплати податків, що в кінцевому результаті сприятиме економічній стабільності та розвитку країни.

Романчук Микола

Recent Posts

У Мінсоцполітики пояснили, як держава планує знизити рівень бідності в Україні

Станом на сьогодні в Україні близько 8,8 мільйона людей живуть за межею бідності — це…

8 години ago

ЦРУ готове передати Трампу дані про хімзброю в Україні

Директор Центрального розвідувального управління США Джон Реткліфф повідомив, що готовий надати президенту Дональду Трампу розвіддані…

8 години ago

ТЦК штрафуватимуть і українських жінок: за які порушення передбачено відповідальність

Жінки з медичною чи фармацевтичною освітою зобов’язані стати на військовий облік у ТЦК. У разі…

8 години ago

У Конгресі США представлять законопроєкт про нові санкції проти Росії

У середу, 9 липня, в американському Конгресі представлять ініціативу сенатора Ліндсі Грема щодо жорстких економічних…

10 години ago

Трамп змінює позицію щодо України після терористичних атак РФ — NYT

Останні удари Росії змусили адміністрацію Трампа змінити тональність щодо війни в Україні. У Вашингтоні заговорили…

10 години ago

Хрусткі огірки з гірчицею: рецепт пікантної заготовки на зиму

Цей рецепт маринованих огірків із гірчицею дозволяє отримати ідеальну текстуру й яскравий смак. Огірки зберігають…

10 години ago