Українцям стали рідше траплятися фальшиві купюри, проте таке явище досі існує.
Начальника Департаменту грошового обігу НБУ Валерія Строчкова розповів, як відрізнити справжню гривню від підробленої.
Виявити фальшиві банкноти не так просто, бо фальшивомонетники вміють досить якісно імітувати ультрафіолетовий захист, зазначив Строков. Підроблені купюри часто видають касири, зокрема, оскільки не перевіряють їх на ультрафіолетових детекторах.
“Загалом ніяких форс-мажорів із підробленими гривнями не було – ситуація залишається стабільною та контрольованою”, – заспокоїв чиновник.
Найбільше у 2022 році підробляли саме купюри номіналом 500 гривень – 39% від загальної кількості вилучених підробок та 57% від їхньої загальної суми. Також аферисти друкували купюри по 200 гривень (45% від загальної кількості вилучених) та по 100 гривень (8%). Особливу увагу слід звертати на купюри, випущені до 2015 року, бо на нових зразках посилений захист.
Щоб відрізнити фальшивку від справжньої купюри, слід перевірити її на дотик – банкнотний папір, рельєфність зображень з лицьового боку банкноти. Також необхідно визначити наявність водяних знаків, наскрізного елемента.
Кут нахилу дозволяє перевірити, чи змінює зображення колір, напрямок руху фонового зображення стрічки (кінетичний ефект).
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…