Українцям стали рідше траплятися фальшиві купюри, проте таке явище досі існує.
Начальника Департаменту грошового обігу НБУ Валерія Строчкова розповів, як відрізнити справжню гривню від підробленої.
Виявити фальшиві банкноти не так просто, бо фальшивомонетники вміють досить якісно імітувати ультрафіолетовий захист, зазначив Строков. Підроблені купюри часто видають касири, зокрема, оскільки не перевіряють їх на ультрафіолетових детекторах.
“Загалом ніяких форс-мажорів із підробленими гривнями не було – ситуація залишається стабільною та контрольованою”, – заспокоїв чиновник.
Найбільше у 2022 році підробляли саме купюри номіналом 500 гривень – 39% від загальної кількості вилучених підробок та 57% від їхньої загальної суми. Також аферисти друкували купюри по 200 гривень (45% від загальної кількості вилучених) та по 100 гривень (8%). Особливу увагу слід звертати на купюри, випущені до 2015 року, бо на нових зразках посилений захист.
Щоб відрізнити фальшивку від справжньої купюри, слід перевірити її на дотик – банкнотний папір, рельєфність зображень з лицьового боку банкноти. Також необхідно визначити наявність водяних знаків, наскрізного елемента.
Кут нахилу дозволяє перевірити, чи змінює зображення колір, напрямок руху фонового зображення стрічки (кінетичний ефект).
У Британії жінка розповіла, що після того, як вона придбала вінтажного керамічного клоуна, у житті…
Російські загарбники готуються до активних бойових дій в районі міста Часів Яр, повідомила речниця ОТГ…
Подорожі Європою можуть бути доступними, якщо правильно вибрати напрямок. Обираючи бюджетні локації, мандрівники можуть насолоджуватися…
Чимало українців отримують допомогу від держави на оплату житлово-комунальних послуг, так звану субсидію. Як стало відомо, ПФУ…
Жителів Росії в найближчому майбутньому може очікувати заморозка депозитів. Такий сценарій можливий, якщо на тлі…
Популярний у соціальних мережах український дизайнер, а також відомий на телебаченні Андре Тан, який володіє…