Українцям стали рідше траплятися фальшиві купюри, проте таке явище досі існує.
Начальника Департаменту грошового обігу НБУ Валерія Строчкова розповів, як відрізнити справжню гривню від підробленої.
Виявити фальшиві банкноти не так просто, бо фальшивомонетники вміють досить якісно імітувати ультрафіолетовий захист, зазначив Строков. Підроблені купюри часто видають касири, зокрема, оскільки не перевіряють їх на ультрафіолетових детекторах.
“Загалом ніяких форс-мажорів із підробленими гривнями не було – ситуація залишається стабільною та контрольованою”, – заспокоїв чиновник.
Найбільше у 2022 році підробляли саме купюри номіналом 500 гривень – 39% від загальної кількості вилучених підробок та 57% від їхньої загальної суми. Також аферисти друкували купюри по 200 гривень (45% від загальної кількості вилучених) та по 100 гривень (8%). Особливу увагу слід звертати на купюри, випущені до 2015 року, бо на нових зразках посилений захист.
Щоб відрізнити фальшивку від справжньої купюри, слід перевірити її на дотик – банкнотний папір, рельєфність зображень з лицьового боку банкноти. Також необхідно визначити наявність водяних знаків, наскрізного елемента.
Кут нахилу дозволяє перевірити, чи змінює зображення колір, напрямок руху фонового зображення стрічки (кінетичний ефект).
Світ продовжує обговорювати та реагувати на нові мита Дональда Трампа. Для України введено нові тарифи…
Український валютний ринок залишається стабільним, навіть попри інформаційний шум і військові ризики, а значних коливань курсу в найближчі тижні не очікується.…
Історія з підписанням угоди про корисні копалини між США та Україною серйозно затяглася. Це сталося…
За словами дієтологів, окремі види риби не лише корисні для організму, а й можуть ефективно…
У разі передачі авто іншій особі, відповідальність за порушення ПДР несе саме власник. Проте є механізм, який дозволяє довести, що за кермом…
В Україні знову різко зміниться погода. Після потепління знову сунуть холоди. Погода влаштовує нам справжні синоптичні гойдалки,…