Categories: Фінанси

Українці можуть відмовитись від обміну доларів та повернути гроші: як це зробити

Після обміну валюти – у т.ч. доларів – українці можуть провести т.зв. “зворотний обмін валюти” Тобто, здати щойно отриману валюту і отримати свої гроші. Втім, на це відводиться лише 15 хвилин після здійснення операції, а крім того, потрібна наявність документа, що підтверджує обмін.

Про це повідомили у самому НБУ. Там зазначили, що таким документом може бути:

  • квитанція;
  • розрахунковий документ.

“Ви можете провести зворотну валютно-обмінну операцію упродовж 15 хвилин після обміну. Але лише якщо маєте квитанцію чи розрахунковий документ. Це передбачено Постановою правління НБУ №2 “Про затвердження Положення про здійснення операцій із валютними цінностями”, – йдеться в повідомленні.

Водночас, розповів старший економіст Центру економічної стратегії Юрій Гайдай, Нацбанк зацікавлений у тому, щоб гривневі депозити та облігації залишалися привабливими для населення. Тобто їхня прибутковість перекривала річну девальвацію гривні. А тому ті українці, які просто скуповують іноземну валюту, зокрема долари, та зберігають її вдома замість купівлі облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП) чи відкриття депозиту, втрачають вартість цих коштів. Він пояснив:

  • Зберігання готівки також піддає гроші іншим ризикам – крадіжці, пожежі тощо.
  • Через це власник може залишитися зовсім без грошей.

“Купити ОВДП чи вкласти гроші на депозит має бути не менш привабливим варіантом, ніж купити євро чи долар і покласти під подушку. Я не розумію, чому українці все ще купують валюту і просто зберігають її вдома, понад суму “заначки на форс-мажор”. У такий спосіб вони втрачають вартість цих коштів через інфляцію, наражаються на додаткові ризики, такі як крадіжки, пожежі, обстріли тощо”, – сказав Гайдай.

Крім того, зазначив він, зараз “хороший час і для бізнес-інвестицій”. Адже в окремих галузях можна розраховувати на більшу прибутковість, ніж від консервативних депозитів чи ОВДП.

А от у нерухомість інвестувати експерт не радить. Причина – невиправдано великі ризики.

“У що б я не вкладався зараз точно, то це в додаткові бетонометри задля отримання доходу. Рівень ризику й невизначеності надто високий за теперішньої дохідності”, – зазначив експерт.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Повістки не було, але ви у розшуку: українців попередили про несподіванки від ТЦК

Ситуація з мобілізацією в Україні стає дедалі серйознішою, і зараз навіть чоловіки, які своєчасно оновили…

6 хв. ago

Уродженка України Вікторія Спартц знову проходить до Конгресу США

Під час виборів 5 листопада американці обирають не лише президента, а й 34 зі 100…

13 хв. ago

Компанія Bosch звільняє тисячі працівників

Компанія Bosch оголосила про звільнення семи тисяч співробітників, але це може бути ще не кінець. І це…

19 хв. ago

Погода порадує українців теплом: синоптики обіцяють +13°

Найближчими днями в Україні пануватиме спокійна осіння погода без опадів та з температурою до +13°.…

31 хв. ago

Найбільший страх поляків пов’язаний з Україною: про що йдеться

Опитування European National Panels показало, що найбільші побоювання серед поляків викликає можливість перенесення війни в…

39 хв. ago

Політичний землетрус у США: Трамп переміг на виборах — Reuters

У Сполучених Штатах відбулися вибори президента. Переміг кандидат від Республіканської партії, колишній президент США Дональд Трамп. Він…

46 хв. ago