Жителів Росії в найближчому майбутньому може очікувати заморозка депозитів. Такий сценарій можливий, якщо на тлі майбутнього зниження відсоткових ставок росіяни побіжать до банків забирати свої гроші, що в свою чергу призведе до галопуючої інфляції.
Відповідний прогноз озвучив директор Інституту соціально-економічних досліджень Олексій Зубець у ефірі російської радіостанції. За його словами, вклади жителів РФ можуть заблокувати в місцевих банках, “щоб не було валу грошей, які виплеснуться на товарний ринок та спровокують інфляцію”.
“Вклади можуть заморозити. У людей на рахунках накопичилися якісь величезні гроші – десятки трильйонів рублів. А ставку прийнято рішення знімати. Зрозуміло, що люди просто підуть забирати ці гроші та принесуть їх на ринок. Після цього на ринку почнеться шалена інфляція“, – припустив фахівець.
На його думку, така ситуація призведе до того, що росіяни не зможуть забрати свої заощадження. Зубець, втім, припускає, що заморозка вкладів не буде тотальною: “При зниженні ставки люди зможуть забирати з банківських рахунків якісь певні суми, але не всі одразу”, – зазначив він.
Раніше заступник голови Держдуми РФ з економічної політики Михайло Делягін уже говорив про серйозні інфляційні ризики. На цьому фоні він згадав про дефолт у Росії. “Ми це бачили в умовах дефолту 1998 року, і ми це бачили зараз, наприкінці 2022 року”, – сказав Делягін.
Заморожування вкладів, до речі, росіянам також знайоме. У 1991 році її застосували у рамках грошової реформи. Тоді жителям РФ дозволили забирати з банків не більше ніж 500 рублів на місяць. А коли вклади розморозили, гроші вже втратили колишню купівельну спроможність.
Російська валюта подешевшала через вибори президента США та негативні зовнішньоторговельні чинники. На цьому фоні курс рубля досяг мінімальної позначки більш як за рік.
Як повідомляють росЗМІ, вранці 5 листопада в парі до юаня в розрахунках на завтра рубль котирувався на Мосбіржі близько позначки 13,77, впавши на 0,75% щодо суботнього біржового закриття, що стало найгіршим значенням з жовтня 2023 року. Крім того, індикативний курс долара до рубля наблизився до 98,35 рубля, а євро – на рівні 107,07 рубля.
Російські експерти вважають, що на карбованець тисне невизначений результат виборів президента США. Зокрема, на думку місцевих аналітиків, можлива перемога республіканця Дональда Трампа таїть зовнішньоекономічні та геополітичні ризики для РФ.
Ослаблення рубля також стало одним із наслідків прискорення інфляції в Росії. У жовтні Центробанк РФ рекордно підняв ключову ставку через високу інфляцію – до 21%. Додаткові бюджетні витрати і пов’язане з цим розширення дефіциту федерального бюджету в 2024 році мають проінфляційні ефекти.
Російські війська захопили село Дальнє в Донецькій області. Про це 21 листопада повідомив проєкт DeepState.…
21 листопада в Україні запроваджуються графіки відключень електроенергії. Світло відключатимуть із 6:00 до 22:00. Про…
Однак існує механізм, що дозволяє уникнути стягнення грошей через суд та нарахування штрафів. Про це…
На одному з пляжів Англії, в заповіднику Rye Harbour, розгорнулася сцена, ніби взята з фантастичного…
Якщо ви досі вважали, що зміна клімату — це щось на кшталт трохи теплого літа…
Метт Гетц, конгресмен із Флориди та вірний соратник Дональда Трампа, раптом вирішив, що стілець генерального…