Categories: Фінанси

Українцям розповіли, в якій валюті краще тримати гроші: чи варто вкладати кошти в долари

Вкладення коштів у різні активи може допомогти захистити заощадження і навіть заробити на них. Наприклад, інвестувати можна в іноземну валюту – долари, євро тощо. А також гривневі інструменти – ОВДП (облігації внутрішньої державної позики), депозити.

Про це розповів фінансовий аналітик Олексій Козирев. Він зазначив: у гривневих інструментах варто тримати близько 40% своїх заощаджень. А 50-55% – у валюті.

“Моя рекомендація – 50 на 50 у доларах та євро. Але якщо у вас є бажання валютну частину ще більше диверсифікувати, тоді 50% я б тримав у доларах, 35% – у євро, 7,5% – у фунтах та 7 ,5 у швейцарських франках”, – розповів експерт.

Решту 5-10% заощаджень, за його словами, можна вкласти в дорогоцінні метали. Зокрема, золото чи срібло – “залежно від вашого стану та поінформованості про роботу цього ринку”.

Крім того, наголосив він, близько 10-20% заощаджень слід тримати у високоліквідних активах. Зокрема:

  • на банківській картці;
  • у готівці.

“Ці кошти мають перекривати ту суму, яка може бути терміново потрібна. Це підстарховка”, – пояснив Козирев.

При цьому він наголосив: приймати рішення про те, тримати гроші у готівці, чи на депозиті в банках, потрібно, виходячи з їхніх особливостей. Наприклад, перевагами готівки, за його словами, є:

  • Висока ліквідність.

“Долари або євро можна миттєво поміняти на гривню в банках, обмінниках тощо. Крім того, готівка ходить між людьми”, – розповів аналітик.

  • Відсутність технічних проблем.

Як пояснив Козирев, якщо гроші знаходяться на карті або банківському депозиті, то для їхнього повернення “треба йти до кас банку або терміналів”. Однак у ситуації з можливими відключеннями електроенергії в отриманні грошей у такий спосіб можуть виникнути проблеми – долари, євро тощо.

Перевагою ж безготівкового зберігання грошей, наголосив Козирев, є те, що “ви можете отримувати на них відсотки”. Тобто, гроші будуть працювати.

Проте є й ризики. При чому як для готівки, так і безготівкового зберігання грошей.

Так, серед недоліків зберігання заощаджень у готівці, за його словами, – знецінення грошей за рахунок інфляційних процесів. Крім того, “є ризики крадіжки, або якщо буде приліт (внаслідок ракетного або дронового обстрілу. – Ред.) або пожежа”.

“Якщо ж ви розміщуєте гроші на депозит або в цінні папери, то довіряєте їх зберігання та виплату відсотків або банкам, або уряду. Однак, наприклад, проблеми у банківській системі або фінансова криза в державі можуть активно впливати на купівельну спроможність цих коштів”, – пояснив аналітик.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Режим сну Меган Маркл і Кейт Міддлтон: які звички приховують королівські сім’ї

Створення оптимального режиму сну має вирішальне значення для забезпечення повноцінного відпочинку. У сучасному світі технологій…

8 хв. ago

Повістки поштою: куди надсилатимуть людям без держреєстрації

Навіть якщо військовозобов’язаний громадянин не має державної реєстрації, це не звільняє його від процесу загальної мобілізації в…

15 хв. ago

На пенсію із повними кишенями грошей: українці можуть отримати одразу 10 окладів

Скористатися можливістю та отримати одразу 10 окладів перед виходом на пенсію можуть працівники державних та…

17 хв. ago

25-річна блондинка всього за тиждень переспала із сотнею студентів та їхніми батьками: рекорд побито

Актриса "кіно для дорослих", 25-річна блондинка Бонні Блу з Великобританії з початку 2024 року набула…

29 хв. ago

Король Чарльз змінює харчові звички: в обідньому меню з’явилося авокадо

Король Великої Британії Чарльз III, відомий своїм щільним графіком і звичкою пропускати обід, почав вносити…

29 хв. ago

Школярів чекають важливі зміни – доведеться обирати

З наступного року українські діти, які через війну були змушені виїхати за кордон, отримають унікальну…

38 хв. ago