Categories: Фінанси

Українцям розповіли, в якій валюті краще тримати гроші: чи варто вкладати кошти в долари

Вкладення коштів у різні активи може допомогти захистити заощадження і навіть заробити на них. Наприклад, інвестувати можна в іноземну валюту – долари, євро тощо. А також гривневі інструменти – ОВДП (облігації внутрішньої державної позики), депозити.

Про це розповів фінансовий аналітик Олексій Козирев. Він зазначив: у гривневих інструментах варто тримати близько 40% своїх заощаджень. А 50-55% – у валюті.

“Моя рекомендація – 50 на 50 у доларах та євро. Але якщо у вас є бажання валютну частину ще більше диверсифікувати, тоді 50% я б тримав у доларах, 35% – у євро, 7,5% – у фунтах та 7 ,5 у швейцарських франках”, – розповів експерт.

Решту 5-10% заощаджень, за його словами, можна вкласти в дорогоцінні метали. Зокрема, золото чи срібло – “залежно від вашого стану та поінформованості про роботу цього ринку”.

Крім того, наголосив він, близько 10-20% заощаджень слід тримати у високоліквідних активах. Зокрема:

  • на банківській картці;
  • у готівці.

“Ці кошти мають перекривати ту суму, яка може бути терміново потрібна. Це підстарховка”, – пояснив Козирев.

При цьому він наголосив: приймати рішення про те, тримати гроші у готівці, чи на депозиті в банках, потрібно, виходячи з їхніх особливостей. Наприклад, перевагами готівки, за його словами, є:

  • Висока ліквідність.

“Долари або євро можна миттєво поміняти на гривню в банках, обмінниках тощо. Крім того, готівка ходить між людьми”, – розповів аналітик.

  • Відсутність технічних проблем.

Як пояснив Козирев, якщо гроші знаходяться на карті або банківському депозиті, то для їхнього повернення “треба йти до кас банку або терміналів”. Однак у ситуації з можливими відключеннями електроенергії в отриманні грошей у такий спосіб можуть виникнути проблеми – долари, євро тощо.

Перевагою ж безготівкового зберігання грошей, наголосив Козирев, є те, що “ви можете отримувати на них відсотки”. Тобто, гроші будуть працювати.

Проте є й ризики. При чому як для готівки, так і безготівкового зберігання грошей.

Так, серед недоліків зберігання заощаджень у готівці, за його словами, – знецінення грошей за рахунок інфляційних процесів. Крім того, “є ризики крадіжки, або якщо буде приліт (внаслідок ракетного або дронового обстрілу. – Ред.) або пожежа”.

“Якщо ж ви розміщуєте гроші на депозит або в цінні папери, то довіряєте їх зберігання та виплату відсотків або банкам, або уряду. Однак, наприклад, проблеми у банківській системі або фінансова криза в державі можуть активно впливати на купівельну спроможність цих коштів”, – пояснив аналітик.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Анджеліні Джолі різко пощастило – навіть Бред Пітт не в змозі перешкодити

Володарка премії «Оскар» знову потішить прихильників своєю появою на великому екрані. 49-річна актриса виконає головну роль у…

3 хв. ago

Не лише комуналка та продукти: Укрзалізниця знову потужно підвищить тарифи

Депутат Верховної Ради Олексій Гончаренко забив на сполох у зв'язку з планами «Укрзалізниці» щодо чергового…

10 хв. ago

Повербанки масово “вбивають” батареї смартфонів: як робити правильну зарядку

В Україні знову впровадили планові відключення світла, тож слід стежити за тим, щоб наші гаджети…

21 хв. ago

Найкращі авто для міста: топ-5 моделей

Обираючи авто для міських доріг, водії зазвичай звертають увагу на маневреність та компактність. Жителям мегаполісів, які щодня…

22 хв. ago

Дональд Трамп може замахнутись на купівлю Гренландії – Bild

Новообраний президент США Дональд Трамп все ще хоче купити Гренландію: його адміністрація проводить розмови про можливе придбання острова.…

30 хв. ago

Найбільша алмазодобувна компанія РФ закриватиме рудники

Російська алмазодобувна компанія «Алроса» планує скоротити витрати на співробітників і видобуток на тлі кризи в…

36 хв. ago