З 30 вересня Державна податкова служба почне отримувати дані щодо стану рахунків громадян України від податкових органів інших держав. Для цього не потрібно окремого запиту, а повідомляти власника рахунку не потрібно, пише видання Стіна.
Перший обмін подібними даними 4 жовтня підтвердили у Мінфіні.
«Україна зробила важливий крок у напрямку підвищення прозорості фінансових операцій та боротьби з ухиленням від сплати податків та успішно провела свій перший міжнародний автоматичний обмін інформацією за стандартом Common Reporting Standard (CRS).
У рамках цього обміну Державна податкова служба України передала інформацію про фінансові рахунки нерезидентів до податкових органів юрисдикції – партнерів з обміну, а також отримала від іноземних компетентних органів дані про рахунки податкових резидентів України.
Предметом обміну стала інформація про фінансові рахунки, які ведуть фінансові установи (банки, страхові та інвестиційні компанії тощо) та належать резидентам юрисдикцій-партнерів, а саме: ім’я власника, його адресу, податкове резидентство, податковий номер, дата та місце народження , дані про фінансову установу, дані про рахунок: залишок станом на кінець звітного періоду, загальна сума дивідендів, відсотків чи інших доходів» – повідомило Міністерство фінансів.
Там послалися на Національну стратегію доходів, в якій йдеться про те, що участь у міжнародній системі автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки сприяє створенню більш прозорого податкового середовища та підвищенню іміджу України як надійного та рівноправного партнера у міжнародних інформаційних податкових відносинах.
Доступ України до інформації про іноземні фінансові активи своїх резидентів за стандартом CRS дозволить:
Цей крок є частиною зобов’язань України у процесі інтеграції до ЄС та спрямований на підвищення прозорості податкової сфери. Завдяки обміну Україна зможе більш ефективно боротися з ухиленням від сплати податків, що сприятиме додатковим податковим надходженням, а отже, економічній стабільності та розвитку країни.
Слід зазначити, що CRS передбачає щорічний автоматичний обмін інформацією щодо певних видів фінансових рахунків між державами, які приєдналися до багатосторонньої угоди компетентних органів щодо автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки. Податкові органи щорічно одержують масив даних щодо іноземних рахунків, що належать їх податковим резидентам, або належать організаціям, які перебувають під контролем таких резидентів. У відповідь юрисдикції надають аналогічну інформацію податковим органам держав-партнерів щодо рахунків їх податкових резидентів. Збір інформації про рахунки, що підлягають обміну, здійснюють фінансові установи, які подають звіти податковим органам юрисдикцій, де вони провадять діяльність. Перший звітний період охоплював період з 1 липня до 31 грудня 2023 року, а перший обмін даними успішно завершився 30 вересня 2024 року.
На січень 2024 року близько 110 юрисдикцій є учасниками міжнародного багатостороннього автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки, включаючи всі держави-члени Європейського Союзу. Впровадження CRS у законодавство України та здійснення успішного першого міжнародного автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки відбулося за сприяння Програми Європейського Союзу з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM).
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…
Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…
Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…