У 2024 році деякі громадяни України мають сплатити податок на нерухомість.
Про те, які правила зараз діють для українців, розповіли в пресслужбі Державної податкової служби (ДПС).
Зазначається, що, як правило, ставки податку для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості встановлюють місцеві органи влади. Тому вони можуть різнитися залежно від місця розташування й типів об’єктів нерухомості.
Але розмір ставки не може перевищувати 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр. Виходить, що у 2024 році податкова ставка залишиться на рівні 2023 року, оскільки минулого року розмір мінімальної зарплати в Україні не змінювався.
Українці можуть ознайомитися з інформацією про ставки податків, встановлених органами місцевого самоврядування, за посиланням.
Водночас база оподаткування об’єктів житлової нерухомості, якими володіють фізособи-платники податків, зменшується для:
Також відсутні пільги на податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів:
Про те, чи потрібно платити податок на нерухомість, платник податків дізнається до 1 липня, оскільки ДПС надсилає йому повідомлення, у якому є інформація про те, яку суму йому потрібно сплатити. Оплатити податок потрібно через 60 днів із моменту, коли було отримано повідомлення.
“Обов’язок зі сплати податку виникає протягом 60 календарних днів із моменту отримання такого повідомлення”, — сказано в повідомленні.
5 березня стало відомо, що в Кабміні України вже працюють над введенням військового збору, який доведеться оплачувати приватним підприємцям. Як пояснив Фокусу економіст, член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, раніше ФОПи не сплачували військовий збір зі своїх доходів, оскільки вони вважаються підприємницькими.
“На сьогодні ситуація яка: сьогодні є зобов’язання перед МВФ щодо збільшення доходу держбюджету на 44 млрд грн. Підготовлено законопроєкт, який має на меті запровадження військового збору для ФОПів, додаткові сплати за операціями з нерухомістю, ювелірними виробами тощо. Там багато новацій, але поки що це тільки розмови. Ще не обговорюють ні конкретних ставок, ні умов здійснення подібних речей. Це пропозиції на сьогодні фінансового комітету Верховної Ради”, — розповів експерт.
Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…
Україна незабаром може реформувати свій підхід до мобілізації, відійшовши від спірних примусових практик, часто званих…
Якщо ви думали, що економіка Великої Британії має запас міцності, офіційні дані вам не сподобаються.…
Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…
Субсидії в Україні призначені для тих домогосподарств, які мають труднощі з оплатою житлово-комунальних послуг. Однак…
Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…