Комітет ВР з питань фінансів, податкової та митної політики 4 жовтня підтримав до другого читання у парламенті законопроєкт про значне збільшення податків №11416-д. Він передбачає значне підвищення військового збору, який платиться з зарплат українців, та введення ВЗ для ФОПів. Щоправда, пропозицію щодо підвищення податків з грального бізнесу не підтримали. Про це повідомила народний депутат Ніна Южаніна.
“На робочій групі з обговорення поправок до законопроєкту про підвищення податків (11416-д) за участі голови податкового комітету та заступниці міністра фінансів повторно озвучила пропозиції щодо підвищення ставки податку на прибуток для галузі азартних ігор та ставки ПДФО на виграші. А це додаткових 50 млрд грн. Чи розгляне влада навіть можливість підняття ставок для цієї «недоторканої» галузі. Буду наполягати на голосуванні своїх поправок”, – написала Ніна Южаніна 3 жовтня.
Вона пообіцяла опублікувати по прізвищах “результати голосування тих, для кого спокій та надприбутки організаторів азартних ігор важливіші за потреби ЗСУ”. Всі пропозиції Южаніної не були підтримані.
“По ігорці організатори азартних ігор не погоджуються, по свердловинах – газовики, по тютюнових виробах – представники цієї галузі”, – зазначила Ніна Южаніна.
Нардеп опублікувала прізвища тих 11 членів комітету, хто, за її словами, став на захист надприбутків ігорного бізнесу та не зважив на потреби оборони держави:
“Військові не отримають тільки в цьому році 17 млрд грн, в наступному 31 млрд грн – це “позиція” вищевказаних нардепів”, – написала Южаніна.
17 вересня Верховна Рада України з другої спроби ухвалила у першому читанні законопроєкт №11416д, який передбачає історичне збільшення податків. Цього року до бюджету планується додатково залучити 58 млрд грн. А вже у 2025 році – 137 млрд грн. До законопроєкту подали понад 1300 правок. Вдень 2 жовтня відбулась робоча група, щодо обговорення ситуації. Як зазначає народний депутат Ярослав Железняк, на п’ятницю, 4 жовтня, планують затвердити законопроєкт до другого читання і максимально швидко прийняти після 7 жовтня.
У податковому законопроєкті передбачили:
1) підвищення військового збору на період до 31 грудня року, у якому буде припинено воєнний стан, а саме:
2) встановлення ставки податку на прибуток для банків за 2024 рік у розмірі 50%;
3) встановлення ставки податку на прибуток для небанківських фінансових установ (крім страховиків) на рівні 25% з 1 січня 2025 року;
4) вдосконалення запропонованої моделі визначення розміру авансових внесків з податку на прибуток підприємств для АЗС;
5) зміна податкового періоду з квартального на місячний для подання звітності про виплачені доходи на користь фізичних осіб (для економічного бронювання) з 1 січня 2025 року;
6) прив’язка до євро ставки авансового внеску для пунктів обміну валюти;
7) продовження до кінця воєнного стану пільги щодо отриманої благодійної допомоги з бюджетів інших держав;
8) зміни по ренті в частині ПСО та щебеню;
9) звільнення від оподаткування доходів, отриманих в межах “Зроблено в Україні”;
10) зміни щодо мінімальних роздрібних цін для вина;
11) зміни щодо мінімального податкового зобов’язання;
12) доручення КабМіну розробити законопроект про зарахування військового збору до спецфонду Держбюджету.
У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…
Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…
Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…
Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…