Криптовалюти зазнали суттєвих втрат на тлі збільшення неприйняття ризику на світових ринках. Біткоїн знизився більш ніж на 14%, а ефір (ETH/USD) показав найзначніше падіння з 2021 року. Про це повідомляє видання Bloomberg.
До ранку біткоїн впав до 50,900 доларів, що стало його найгіршим показником з моменту краху біржі FTX. Ефір втратив понад п’яту частину своєї вартості, але потім відновився до 2,286 доларів. Більшість провідних криптовалют також опинилися в мінусі.
Падіння криптовалют відбувається на тлі глобального розпродажу акцій, спричиненого побоюваннями з приводу економічних перспектив і сумнівами у виправданості великих інвестицій у штучний інтелект. Додатково посилює обережність інвесторів геополітична напруженість на Близькому Сході.
2 серпня американські біржові фонди, які торгують біткоїном, пережили найбільший відтік коштів за останні три місяці.
Під час торгів на біржах Азіатсько-Тихоокеанського регіону стався обвал фондових індексів. Японський TOPIX впав на 10,6%, що стало максимальним падінням з 1987 року. Bitcoin впав до рівнів, яких не спостерігали з лютого. Індекс Nikkei закрився зниженням на 13,4%. Тайванська біржа Taiex впала на 8,4%, корейський індекс Kospi — на 8%. Азіатський фондовий індекс MSCI Asia Pacific скоротився на 4,9%, наблизившись до найгіршого за весь час показника, який було зафіксовано на початку пандемії 2020 року, пише Bloomberg.
Чверть втрат індексу припала на технологічні компанії TSMC, Samsung Electronics, Toyota Motor і Mitsubishi UFJ Financial Group.
Серед азіатських індексів найкращі показники в індійського Nifty, зниження якого становило 2%, і китайського CSI 300, який знизився на 1%.
Торги на біржах Kospi і TOPIX припинено. На тлі падіння азіатських фондових індексів знизилися ф’ючерси Dow Jones Industrial Average (-1,5%) і Nasdaq (-2,4%). На цьому тлі спостерігається і падіння ринку криптовалют. Вартість біткойна знизилася на 18%, впавши нижче $50 тис. Ціна Ethereum опустилася до $2,1 тис.
Bloomberg зазначає, що причиною падіння став глобальний розпродаж акцій, який розпочався 2 серпня. Спровокувати його, як зазначає агентство, могли посилення військової напруженості на Близькому Сході та публікація даних щодо рівня зайнятості у США, які виявилися нижчими за прогнози.
Як повідомляє Bitcoin.com, економіст і прихильник золота Пітер Шифф застеріг інвесторів від того, що різке падіння ціни на біткоїни може призвести до масової ліквідації біткоїно-біржових інвестиційних фондів (ETF). “Якщо це станеться, готуйтеся до криптового Чорного понеділка”, — попередив він. Він вважає, що біткоїн перебуває у великому ведмежому ринку майже три роки.
Економіст зазначив, що BTC впав нижче за $58,000, і, що якщо криптовалюта впаде нижче за свій липневий мінімум до відкриття американського фондового ринку, біткоїн-біржові інвестиційні фонди (ETF) можуть втратити понад 15%, сягаючи 30% нижче за свої січневі максимуми.
Він заявив: “Покупці біткоїн ETF не є довгостроковими HODLерами. Вони також ніколи не стикалися з такими втратами на біткоїні. Це буде неприємним пробудженням, особливо тому що їм говорили, що біткоїн є надійним активом, засобом збереження вартості”.
Як зазначає тематичний портал BeInCrypto, обвал криптовалют забезпечений кількома причинами.
Аналітик Майлз Детчер вважає, що на поведінку крипторинку також могли вплинути виплати кредиторам Mt. Gox і зниження інтересу інвесторів до альткоїнів. Ситуацію на ринку він назвав “ідеальним штормом”, тобто часом великих можливостей.
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…
Президент Росії Володимир Путін заявив про успішне випробування ракети "Орешник" ("Кедр") - саме нею РФ вдарила…
Жінка, яка робила ремонт будинку, зробила захопливе відкриття, виявивши цілі двері, які були приховані попередніми…
Українці, які опинилися в Польщі через повномасштабну війну, зможуть отримати тимчасовий документ, т.з. "сірий паспорт". Це…
В основному, ми викликаємо поліцію у випадках, коли порушуються наші права, і ми вимагаємо захисту.…