Банки, що функціонують в Україні, останнім часом масово припиняють роботу своїх відділень у різних регіонах країни, або й зовсім їх закривають. Цей процес розпочався ще до повномасштабної війни, але з 2022 року він просувається швидше.
Про це, зокрема, йдеться у даних, оприлюднених Нацбанком України.
Так, відповідно до відомостей НБУ, на сьогодні в Україні налічується 5957 відділень різних банків. Проте 872 із них, а це майже 15% від загальної кількості мають статус «тимчасово призупинених». Таким чином загалом на сьогодні є лише 5085 «живих» відділень банків.
Крім того, за першу половину року банки скоротили (закрили назовсім) 53 відділення.
Лідером за кількістю відділень на сьогодні є Ощадбанк, що має статус державного. У нього працюють 1175 відділень. Але на початку року їх було більше. За перше півріччя банк закрив 7 своїх відділень.
Другу сходинку посідає ще одна державна фінустанова – ПриватБанк, який має наразі 1175 відділень, що функціонують. А загалом від початку 2024 року цей найбільший український банк остаточно позбувся 12 відділень, і ще 76 відділень наразі призупинили роботу на невизначений час.
До першої п’ятірки за кількістю відділень входять ще три банка. Але вони йдуть зі значним відривом від двох гігантів-лідерів. Зокрема, це такі банки:
Банки пояснюють скорочення відділень не лише дефіцитом електроенергії, але й тим, що українці масово переходять в інтернет-банкінг, і дедалі менше клієнтів потребують послуг “живих” менеджерів.
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…
Президент Росії Володимир Путін заявив про успішне випробування ракети "Орешник" ("Кедр") - саме нею РФ вдарила…
Жінка, яка робила ремонт будинку, зробила захопливе відкриття, виявивши цілі двері, які були приховані попередніми…
Українці, які опинилися в Польщі через повномасштабну війну, зможуть отримати тимчасовий документ, т.з. "сірий паспорт". Це…
В основному, ми викликаємо поліцію у випадках, коли порушуються наші права, і ми вимагаємо захисту.…