Categories: Фінанси

Шахрайство в Україні: аферисти від імені Ощадбанку лякають боргами

Шахраї в Україні вигадали чергову схему обману громадян: надсилають повідомлення під виглядом представників державної фінустанови “Ощадбанк” та запевняють про наявність боргу. При цьому аферисти називають боржниками навіть тих, у кого взагалі немає рахунку у цьому банку.

Про це йдеться у повідомленні на порталі “Мінфін”.

Детальніше про “борги перед Ощадбанком”

Так, в одному з повідомлень громадянин розповів, що повідомлення від імені Ощадбанку почав регулярно отримувати місяць тому.

У кожному такому смс-сповіщенні йшлося про заборгованість за кредитом перед фінустановою. Чоловік здивований, адже у нього відсутні будь-які активні рахунки в цьому банку.

Він телефонував до банку з відповідною проблемою, де оператори підтвердили про відсутність рахунків, однак повідомлення продовжують надходити.

“Загалом, з початку квітня 2025 року почав отримувати регулярні смс із повідомленнями про заборгованість по кредиту, хоча активних рахунків у банку не маю. Пробував дзвонити на гарячу лінію вже 3 рази, підтверджували що по наданому номеру телефону активних рахунків немає. Більше нічим не можуть/не хочуть допомогти. Пробитись десь вище або подати заявку на перевірку чи виправлення помилки просто нереально”, — повідомив він.

На порталі дехто зазначив, що так можуть діяти шахраї, які лише називають себе Ощадбанком, тому порадили блокувати номер.

Як українцям уберегти себе від аферистів

Раніше в Ощадбанку розповіли про типові помилки клієнтів, які дозволяють шахраям собою маніпулювати. Зокрема, ті, хто мають рахунки у банку, повинні знати такі правила безпеки:

  • не розголошувати персональні дані;
  • не повідомляти стороннім особам інформацію своїх карток;
  • не оприлюднювати одноразові паролі/коди, що надходять на прив’язаний до платіжної картки номер телефону;
  • не переходити за зовнішніми посиланнями (фішингові сайти).

Також шахраї навчились підробляти портали, а також чат-боти фінустанови, де зі справжнього — тільки логотип банку. Через це бажано не переходити до чат-ботів за неперевіреними посиланнями чи у месенджерах. Це потрібно робити виключно за посиланням на офіційному сайті Ощадбанку.

У разі, якщо українці потрапили до рук аферистів, необхідно сповістити про це в кіберполіцію.

Для цього потрібно:

  • написати заяву на сайті кіберполіції;
  • зателефонувати за номером 0 800 505 170.

Також в Ощадбанку повідомляли раніше про можливість надходження чужих SMS-повідомлень. Така ситуація може статися через перепродаж неактивних номерів новим абонентам мобільними операторами. Для її вирішення потрібно звернутися до банку за номером 0-800-210-800.

Романчук Микола

Recent Posts

Українські шахраї видурили у чехів 10 мільйонів гривень: затримано вісьмох

В Україні викрили масштабну аферу з підпільними кол-центрами, які обдурювали громадян Чехії. Учасники схеми представлялися…

2 години ago

Лукашенко вимагає бурити більше нафти у Білорусі

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив негайно посилити геологорозвідку та буріння нафтових свердловин. На його…

2 години ago

Чорногоренко залишила посаду в Міноборони: доля додатків “Резерв+” і “Армія+” під питанням

Одна з ключових фігур цифрової трансформації оборонної сфери покидає міністерську посаду. Заступниця міністра оборони Катерина…

3 години ago

Фудблогерка показала, як приготувати хачапурі на сковорідці за 10 хвилин

Грузинська випічка може бути простою й швидкою. Домашні хачапурі легко готуються без духовки та складного…

3 години ago

Польща депортувала майже 100 українців через кримінальні злочини

Польські прикордонники масово повертають в Україну наших громадян, які порушили місцеві закони. Іноземців, засуджених за…

3 години ago

Газ можуть відключити навіть під час війни: що важливо встигнути за 10 днів

Українці, які накопичили борг за газ, ризикують залишитися без постачання, навіть попри воєнний стан. Закон…

3 години ago