Протягом 8-14 квітня ситуація на валютному ринку не здатна здивувати: будь-які зміни не будуть загрозливими й не виходитимуть за межі валютних коридорів. Всі зміни будуть на прогнозованому рівні, а відтак відповідатимуть певній системі курсових коливань, що функціонує після запровадження режиму “керованої гнучкості”. Про це розповів начальник департаменту казначейства “Глобус Банку” Тарас Лєсовий.
“До слова, згідно з цією системою, максимальні курсові відхилення протягом 5 днів (банківського тижня) не перевищують 2,6% (близько 1 грн) – це у випадку п’ятиденного поспіль зростання чи зниження курсових показників. Тобто можливе зниження, як і можливе зростання, відбувається більш-менш в одному темпі, без суттєвих курсових стрибків”, – пояснив експерт.
За його словами, водночас п’ятиденні зміни в одному напрямку (вгору чи вниз) є радше винятком, аніж правилом: найчастіше тижневі курсові відхилення від початкового понеділкового курсу не перевищують 1,5-2% (близько 0,6-0,7 грн) за допустимого “безболісного” для ринку відхилення до 5%.
“Зауважу, що валютний ринок живе в парадигмі “м’якого нагляду” регулятора, що вдало врівноважує попит з пропозицією через валютні інтервенції. Водночас, як це було протягом кількох місяців, готівковий ринок у своїх курсових тактиках, орієнтується на курси міжбанку та поточний рівень попиту (періодичні, короткочасні сплески попиту дають змогу збільшувати курси продажу готівкової валюти насамперед в обмінних пунктах)”, – сказав Лєсовий.
Основні економічні фактори, що здатні вплинути на валютний ринок, як і в попередні тижні, залишаться такими ж:
Таким чином, протягом другого тижня квітня, всупереч майже щоденним курсовим коливанням, основні показники ринку залишаться майже без змін:
“Отже, протягом наступного тижня ситуація на валютному ринку збігатиметься зі стратегією регулятора, спрямованої на поступову лібералізацію ринку. За умов подальшого дотримання режиму “керованої гнучкості” будь-які валютні зміни не будуть руйнівними, натомість вони будуть в статусі допустимих похибок. Наразі ринок міцний, його стабільності ніщо не загрожує”, – резюмував банкір.
Від початку року в більшості регіонів України зросли ціни на оренду однокімнатних квартир, йдеться в…
З 2026 року українцям доведеться проходити попередню реєстрацію і платити 7 євро, аби просто потрапити…
Times Higher Education опублікував черговий рейтинг кращих університетів, у якому, як завжди, домінують університети з США. Великобританія…
Державний секретар США Марко Рубіо не бачить шансів на прорив у переговорах між делегаціями України…
Щороку українські військкомати можуть заробляти від 800 мільйонів до 2,1 мільярда євро хабарями. Про це…
Україна, як зазначає останній прогноз погоди, зіткнеться ще з одним диким літом, а відключення світла…