Categories: Фінанси

Українцям розповіли, у якій валюті краще тримати гроші: як вкладати заощадження

Щоб максимально забезпечити свої заощадження та навіть заробити на них, українцям варто диверсифікувати їх – вклавши у різні активи. Зокрема, у гривневі інструменти – ОВДП (облігації внутрішньої державної позики) та депозити. А також в іноземну валюту.

Про це розповів фінансовий аналітик Олексій Козирев. Він зазначив: ОВДП можна купувати з терміном погашення максимум до 1 року, але “стандартними” є “все-таки з терміном 3-6 місяців”.

При цьому експерт наголосив: у гривневих інструментах варто тримати близько 40% своїх заощаджень. А 50-55% – у валюті.

“Моя рекомендація – 50 на 50 у доларах та євро. Але якщо у вас є бажання валютну частину ще більше диверсифікувати, тоді 50% я б тримав у доларах, 35% – у євро, 7,5% – у фунтах та 7 ,5 у швейцарських франках”, – розповів експерт.

Решту 5-10% заощаджень, за його словами, можна вкласти в дорогоцінні метали. Зокрема, золото чи срібло – “залежно від вашого стану та поінформованості про роботу цього ринку”.

Крім того, наголосив він, близько 10-20% заощаджень слід тримати у високоліквідних активах. Зокрема:

  • на банківській картці;
  • у готівці.

“Ці кошти мають перекривати ту суму, яка може бути терміново потрібна. Це підстарховка”, – пояснив Козирєв.

Водночас, зазначив він, приймати рішення про те, тримати гроші у готівці, чи на депозиті в банках, потрібно, виходячи з їхніх особливостей. Наприклад, перевагами готівки, за його словами, є:

  • Висока ліквідність.

“Долари або євро можна миттєво поміняти на гривню в банках, обмінниках тощо. Крім того, готівка ходить між людьми”, – розповів аналітик.

  • Відсутність технічних проблем.

Як пояснив Козирев, якщо гроші знаходяться на карті або банківському депозиті, то для їхнього повернення “треба йти до кас банку або терміналів”. Однак у ситуації з можливими відключеннями електроенергії в отриманні грошей у такий спосіб можуть виникнути проблеми – долари, євро тощо.

Серед недоліків зберігання заощаджень у готівці, за його словами, – знецінення грошей за рахунок інфляційних процесів. Крім того, “є ризики крадіжки, або якщо буде приліт (внаслідок ракетного або дронового обстрілу. – Ред.) або пожежа”.

Перевагою ж безготівкового зберігання грошей, наголосив Козирев, є те, що “ви можете отримувати на них відсотки”. Тобто, гроші будуть працювати.

Проте ризики є й тут. “Якщо ви розміщуєте гроші на депозит або в цінні папери, то довіряєте їх зберігання та виплату відсотків або банкам, або уряду. Однак, наприклад, проблеми у банківській системі або фінансова криза в державі можуть активно впливати на купівельну спроможність цих коштів”, – пояснив аналітик.

Романчук Микола

Recent Posts

Повербанки масово “вбивають” батареї смартфонів: як робити правильну зарядку

В Україні знову впровадили планові відключення світла, тож слід стежити за тим, щоб наші гаджети…

2 хв. ago

Найкращі авто для міста: топ-5 моделей

Обираючи авто для міських доріг, водії зазвичай звертають увагу на маневреність та компактність. Жителям мегаполісів, які щодня…

2 хв. ago

Дональд Трамп може замахнутись на купівлю Гренландії – Bild

Новообраний президент США Дональд Трамп все ще хоче купити Гренландію: його адміністрація проводить розмови про можливе придбання острова.…

11 хв. ago

Найбільша алмазодобувна компанія РФ закриватиме рудники

Російська алмазодобувна компанія «Алроса» планує скоротити витрати на співробітників і видобуток на тлі кризи в…

17 хв. ago

ТЦК може позбавити на довго: чоловікам пригрозили новим лихом

Як стало відомо, що ТЦК може позбавляти «ухилянтів» водійського посвідчення через суд, пише портал Стіна. Міноборони роз’яснило, як…

24 хв. ago

Скільки ракет «Орешник» має Росія? Дані CNN

Росія застосувала «експериментальну балістичну ракету середньої дальності» під час атаки на Дніпро. Ймовірно, країна має…

28 хв. ago