На світових фондових ринках в останній тиждень триває грандіозний обвал.
Американський індекс Nasdaq 100, в якому переважають технологічні компанії, впав більш ніж на 10% з моменту піку в середині липня. Японський індекс Topix втратив двозначні цифри, а 2 серпня впав одразу на 6%, що стало найгіршим днем з 2016 року.
Як зазначає британський журнал The Economist, “паніка охопила ринки”, а “індикатор страху” Волл-стріт – індекс VIX, який вимірює очікувані коливання цін, злетів до найвищого рівня з часів регіональної банківської кризи в Америці минулого року.
Також “дикі” настрої панують в окремих секторах – упав індекс напівпровідників та акції компаній, що виробляють чіпи. Наприклад, ціна виробників процесорів Intel і Arm впала на 25 і 40% відповідно.
Падають і активи, в які інвестори “тікають”, коли вони в паніці – золото, японська єна та американські казначейські облігації. Золото знизилося на 2%.
The Economist називає три причини обвалу.
“Колишня ейфорія інвесторів з приводу всього, що пов’язано зі штучним інтелектом, випаровується”, – пише видання.
Далі слідує “ефект доміно” для виробників чипів і напівпровідників, які, в разі падіння інвестицій у ШІ, втратять частину попиту.
Окремо додає нестабільності цій індустрії заява Трампа про те, що Тайвань – найбільший виробник чипів – повинен буде сам захищати себе від Китаю. А також плани Байдена запровадити нові обмеження на експорт обладнання для виробництва чипів до Китаю.
Зріс ризик рецесії в США.
3) Третій фактор – найшвидше за останні два десятиліття зміцнення японської ієни після рішення центробанку підвищити облікову ставку. Що автоматично знижує ціни на японські акції, оскільки багато великих японських корпорацій заробляють за кордоном в іноземній валюті. Тобто зовнішня торгівля піде в “мінус”.
Це змусить багатьох інвесторів розпродати активи, “що посилить нестабільність як на внутрішньому, так і на світовому ринку”.
Питання про те, що відбувається з душею після смерті, хвилює людство з найдавніших часів. У…
Керівник Лабораторії епігенетики Інституту геронтології імені Дмитра Чеботарьова НАМН України, кандидат біологічних наук Дмитро Краснєнков…
Як стало відомо, план мобілізації контрактників віком 18–24 роки провалився з тріском — замість очікуваних…
На пляжі в штаті Орегон (США) знайшли моторошну рибу із глибин так званої "сутінкової зони" океану. Виявлений…
Goldman Sachs попереджає, що долар може впасти, оскільки агресивні тарифи та уповільнення зростання США підривають довіру інвесторів…
Влада Казахстану заборонила проводити ходи "Безсмертний полк" на 9 травня, звернули увагу росЗМІ. Причиною назвали…