У Сполучених Штатах Америки бургер Біг-Мак коштує 5,69 долара, а в Україні 118 гривень, тобто лише 2,89 долара. Про це повідомляє видання The Economist, публікуючи дані рейтингу за липень.
Таким чином, згідно з даними рейтингу, порівняно з фактичним обмінним курсом у 41,05 грн/долар, курс української валюти недооцінений на 49,5% і курс купівельної спроможності має бути на рівні 20,74 грн/долар.
Варто зазначити, що гривня зберегла своє восьме місце “недооціненості” порівнянні з минулим роком.
Окрім України, найбільш недооціненими валютами є грошові одиниці Тайваню, Індонезії, Єгипту, Індії, Південно-Африканської Республіки, Філіппін та Малайзії.
А ось переоціненими валютами вважають грошові одиниці Швейцарії, Уругваю, Норвегії, Аргентини, Великої Британії та Євросоюзу.
Big Mac index був запроваджений у 1986 році. Методологія розрахунку базується на теорії паритету купівельної спроможності, за якою валютний курс має зрівнювати вартість бургера у різних країнах.
У рейтингу відсутній російський рубль, оскільки ресторани McDonald’s, вартість продуктів якого, власне, й порівнюють, пішов з території РФ після повномасштабного вторгнення в Україну. У 2022 році індекс Біг-Мака також не оцінювався для України через тимчасове закриття мережі фаст-фудів. Утім, 20 вересня в Києві після тривалої паузи відкрилося декілька ресторанів.
Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…
Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…
У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…
У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…
У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…
Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…