У Сполучених Штатах Америки бургер Біг-Мак коштує 5,69 долара, а в Україні 118 гривень, тобто лише 2,89 долара. Про це повідомляє видання The Economist, публікуючи дані рейтингу за липень.
Таким чином, згідно з даними рейтингу, порівняно з фактичним обмінним курсом у 41,05 грн/долар, курс української валюти недооцінений на 49,5% і курс купівельної спроможності має бути на рівні 20,74 грн/долар.
Варто зазначити, що гривня зберегла своє восьме місце “недооціненості” порівнянні з минулим роком.
Окрім України, найбільш недооціненими валютами є грошові одиниці Тайваню, Індонезії, Єгипту, Індії, Південно-Африканської Республіки, Філіппін та Малайзії.
А ось переоціненими валютами вважають грошові одиниці Швейцарії, Уругваю, Норвегії, Аргентини, Великої Британії та Євросоюзу.
Big Mac index був запроваджений у 1986 році. Методологія розрахунку базується на теорії паритету купівельної спроможності, за якою валютний курс має зрівнювати вартість бургера у різних країнах.
У рейтингу відсутній російський рубль, оскільки ресторани McDonald’s, вартість продуктів якого, власне, й порівнюють, пішов з території РФ після повномасштабного вторгнення в Україну. У 2022 році індекс Біг-Мака також не оцінювався для України через тимчасове закриття мережі фаст-фудів. Утім, 20 вересня в Києві після тривалої паузи відкрилося декілька ресторанів.
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…
У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…
Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…
Уряд схвалив постанову про диференціацію пільгового тарифу на електроенергію за рахунок механізму ПСО. Про це…