Categories: Фінанси

Шахраї масово оформлюють на українців кредити: як відбитися від нав’язаного вам боргу

Дедалі більша кількість українців стає жертвами шахраїв, які примудряються взяти кредит на чуже ім’я. Громадянам, які опинилися в такій ситуації, радять не миритися з роллю жертви, а зробити кроки до відновлення справедливості.

Юристи, які займаються такими справами, порадили, як діяти, якщо людина раптом дізналася про кредит, що раптово звалився на неї.

Зазвичай людина дізнається про свій раптово виниклий борг, лише коли їй починають телефонувати кредитори. Здивування швидко змінюється відчаєм. При цьому багато людей, які ані копійки не взяли в банку, миряться зі своєю долею і починають виплачувати чужий борг.

Юристи радять не миритися з такою ситуацією, а почати негайно відновлювати справедливість. Зокрема, потерпілий має зробити кілька рішучих кроків, щоби позбутися нав’язаного йому боргу.

Як позбутися кредиту, який ви не брали: алгоритм дій

З’ясуйте, в якому банку оформлено кредит на ваше ім’я

В Україні функціонують 63 банки. Крім того, у країні діють сотні фінансових організацій, що надають послуги з мікрокредитування. Оформити на вас кредит могли в будь-якій із цих установ. Тому насамперед потрібно з’ясувати, в якій саме. Крім того, слід дізнатися дату оформлення кредиту і точну суму.

При цьому потерпілий має право вимагати в банку копію кредитного договору, а також виписки та розрахунки боргу. Однак у багатьох випадках кредитори відмовляються надавати копії, хоч це і незаконно.

Напишіть заяву в поліцію, детально описавши свою ситуацію

Після того, як ви з’ясували, де, коли та на яку суму було видано кредит на ваше ім’я, потрібно з цими даними звернутися в поліцію. Тут якраз дуже може стати в пригоді копія кредитного договору. Та навіть якщо вам її не дали – не біда. Обов’язково опишіть у заяві свою ситуацію і підкресліть, що банк відмовив вам у наданні копії договору.

За фактом вашої заяви у поліції мають відкрити кримінальне провадження. Однак заспокоюватися на цьому етапі передчасно. У багатьох випадках слідство в таких справах або відкладається, або взагалі закривається. Тому ви маєте регулярно турбувати слідчих запитаннями, як просувається ваша справа. Адже весь цей час вам доведеться робити щомісячні платежі за кредитом, який ви не брали.

Зверніться по допомогу до юриста

Звісно, потрібно обирати юриста, який має досвід саме в таких справах. Кваліфікований юрист добре знає, як діяти в такій ситуації. Тому він використовуватиме усі можливі способи, щоби позбавити вас цього боргу. До того ж, саме йому доведеться контактувати з поліцейськими, які ведуть розслідування у вашій справі. А оскільки він добре знає закони, то слідчому не вдасться його “відфутболити”, як це він міг би легко провернути з людиною, яка не має юридичної освіти.

Зверніться до суду із заявою про визнання кредитного договору недійсним

Ставши жертвою шахрайства, ви можете не тільки ініціювати розслідування за фактом видачі кредиту, а й опротестувати сам цей факт. Для цього потрібно подати позовну заяву до суду.

Ось тут вам найбільше може знадобитися допомога досвідченого юриста, оскільки складання позовної заяви потребуватиме професійних знань. До того ж, саме юрист супроводжуватиме вашу справу не лише в поліції, а й у суді. Саме тому потрібен досвідчений фахівець, а не дилетант.

До позовної заяви краще одразу прикріпити копії банківських документів, які підтверджують факт оформлення кредиту. Якщо ж банк вам у цьому відмовив, то потрібно це окремо вказати в заяві, а також подати клопотання про витребування оригіналів. У цьому випадку суддя сам вимагатиме у банку всі необхідні документи. Зрозуміло, що Феміді кредитори не зможуть відмовити.

Не впадайте у відчай, не опускайте рук і дійте

Звичайно, щоб виграти таку справу, від вас знадобиться чимало часу, сил і нервів. Крім того, доведеться оплатити послуги юриста. Однак, якщо ви доведете в суді, що кредит не брали, а слідство вийде на слід аферистів, то саме вони зобов’язані будуть відшкодувати банку борг, а вам повернути всі внески за кредитом, які ви вже встигли заплатити, а також витрати на юриста. Ну і, звісно ж, компенсувати моральну шкоду, якої вам було завдано.

Ольга Степанова

Recent Posts

В аеропорту Туреччини спалахнув російський літак із туристами

Рейс авіакомпанії "Азимут", який виконував маршрут із Сочі до Анталії, завершився драматичним інцидентом. Після приземлення…

54 секунди ago

За дрібні перекази на картку: вліплять штраф у 34000 грн ще й два податки на всі надходження

Питання отримання коштів на особисту банківську картку залишається актуальним для багатьох громадян, особливо у випадках…

18 хв. ago

Названо 5 японських автомобілів, від купівлі яких варто утриматися

Зазвичай японські автомобілі асоціюються з надійністю. Наприклад, Toyota RAV4 2024 року - третій за продажами автомобіль у…

19 хв. ago

Нардеп заявив, що 150 тис. українців повернулися в окупацію. Реакція соцмереж

Народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань прав людини Максим Ткаченко повідомив, що на тимчасово окуповані…

21 хв. ago

Бунт проти долара: одна з країн Європи відмовилася від американської валюти

Молдова відмовиться від використання долара для визначення офіційного курсу лея. Зміни набудуть чинності у 2025 році.…

49 хв. ago

Як Трамп планує посилити військову міць США: аналіз The Wall Street Journal

Дональд Трамп, який переміг на виборах президента США, може призначати підприємця Тре Стівенса або інвестора-мільярдера Стівена…

53 хв. ago