Categories: Фінанси

Нардеп звернувся до поліції через обмінники, які здешевлюють «старі» долари

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики отримав звернення громадян щодо подвійних курсів обміну валют на долар залежно від року його емісії. Про це повідомляє народний депутат Данило Гетманцев.

«Так, правда, аферисти знову прокинулися та заробляють на громадянах додаткову маржу собі в кишені. Однак виявилося, що ситуація є ще гіршою і попри неодноразові доручення комітету, правоохоронці вперто не помічають нелегальні обмінники, навіть позначені яскравими рекламними вивісками», – зазначив Гетманцев.

Парламентар показав, як в одному з пункту обміну валют Харкова обмінник встановив різні курси купівлі долара: 41 грн за долари «сучасного» зразка та 40,50 грн за «старого». Аналогічна ситуація і з продажем валюти – 42,5 грн за «нові» долари та 42 грн за «старі», при офіційному курсі НБУ 41,5140 грн.

Як зазначив нардеп, на валютному ринку виявлено дві основні проблеми: зловживання легальних обмінників, які встановлюють різні курси на однакову валюту, та діяльність нелегальних обмінних пунктів, які не сплачують податки.

«Звертаємося до НБУ та Нацполу щодо проведення в порядку установленому законом перевірок та негайного вжиття заходів до порушників закону. Переконаний, у людей немає зайвих 50к/дол. у кишеню шахрая», – каже він.

Нардеп закликав громадян фотографувати обмінники з різними курсами на одну й ту саму валюту і надсилати докази йому особисто, до Комітету, НБУ або Нацполіції.

Національний банк України не ухвалював жодних нормативно-правових актів, які б передбачали заборону здійснення валютно-обмінних операцій з іноземною валютою, зокрема, доларами США серії 1996 року та випущеними в обіг раніше.

Також Нацбанк раніше запровадив заходи для врегулювання питання обміну зношених банкнот іноземної валюти. Вони скасовували перелік ознак незначного зношення банкнот. Крім того, фінустановам під час здійснення валютно-обмінних операцій заборонено встановлювати обмеження щодо номіналу та року емісії банкнот іноземної валюти, які є законним платіжним засобом на території відповідної іноземної держави.

Романчук Микола

Recent Posts

Як не залишитися без грошей через чужі комунальні борги

Комунальні борги нікуди не зникають, навіть якщо людина у квартирі не проживає. Може виникнути ситуація, що…

13 хв. ago

Мобілізація чоловіків після 50: особливі умови від ТЦК

Неодноразово в інформаційному просторі виникають чутки про зниження вікових рамок мобілізації чоловіків. Вони пов’язані з…

17 хв. ago

Білл Гейтс спрогнозував, що ШІ забере роботу у людей вже в найближчі 10 років

Відомий американський бізнесмен і один із засновників Microsoft Білл Гейтс передбачив, що досягнення в галузі штучного інтелекту значно знизять…

23 хв. ago

Ухилянткам спустошать гаманці: кому загрожують 60-тисячні штрафи від ТЦК

У квітні продовжиться загальна мобілізація, а відповідно і накладення штрафів на осіб, які порушили правила…

33 хв. ago

Платіжки завищені майже наполовину: українці лютують – “Нафтогаз” відхрещується

Українці нерідко виявляють невідповідності між реальним споживанням та сумою у платіжці за газ. При цьому…

59 хв. ago

Радіо, ліхтарик, їжа і готівка: ЄС готує людей до війни — що відбувається

«Чи зможете ви протриматися 72 години без сторонньої допомоги?» — з таким питанням тепер звертаються…

3 години ago