Згідно з офіційними даними, банкнота номіналом у 100 доларів входить у число найбільш підроблюваної. Статистика 2025 року свідчить, що у 90% випадках від усіх фальшивок валюти становить саме вказаний номінал грошей.
Такі дані оприлюднив Національний банк України. Тому українцям радять уважно переглядати банкноти, особливо у випадку візиту в обмінники. А обміном «з рук» на вулиці та через інтернет взагалі радять не користуватись.
Якщо виникла необхідність купити або продати валюту, то варто звертатись безпосередньо у банки або ж до ліцензованих пунктів обміну. Саме тут є пристрої, які виявлять можливу підробку. На вулиці ж немає жодної гарантії, що покупець отримає справжні банкноти.
Існують очевидні ступені захисту банкнот та ті, які можна побачити лише при використанні спеціальних пристроїв. Очевидні можна побачити візуально і до них належать:
- наявність водяного знаку (його можна розгледіти, якщо дивитись на банкноти проти світла),
- нові 100 доларів мають вшиту у папір захисну стрічку,
- сам папір є специфічним, доволі жорсткуватим та рифленим (під час скручування він ніби «похрустує»),
- наявність рельєфної мікропечатки.
Водночас під ультрафіолетом перевіряють світіння захисною смужки. Загалом саме на неї варто першочергово звертати увагу. Якщо вона наклеєна, а не вшита у банкноту, то такі 100 доларів є небезпечні й в жодному разі не варто їх приймати.