Певні гривневі банкноти можуть не прийняти в магазині, а деякі – навіть у банках. Які купюри в групі ризику? Перевірте свій гаманець, а ми розповімо, що робити з такими банкнотами.
Національний банк України попередив, що торгівельні мережі та відділення банків мають повне право не приймати пошкоджені банкноти. Йдеться про вплив таких засобів:
Також причиною відмови є відсутність значної частини купюри. Щоб банкнота була дійсною і підлягала обміну, вона має зберегтися не менше, як на 55% початково розміру.
Забруднені гривні можна обміняти у підрозділі НБУ. Але є важлива умова.
«Територіальні підрозділи Національного банку здійснюють обмін справжніх банкнот, забруднених хімічними та радіоактивними речовинами, будь-якими токсичними органічними субстанціями, тільки в разі наявності документа про проведення дезінфекції та/або дезактивації банкнот, наданого установою (особою), на яку відповідно до законодавства України покладено функції щодо їх проведення», – пояснили в Нацбанку.
Якщо банкноти зберегли цілу частину площею не менше 55%, у касах банківських відділень їх повинні приймати. Так само як і розірвані купюри, якщо:
Командир 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» полковник Павло Крутков заявив про необхідність мобілізації громадян…
Президент США Дональд Трамп скасував частину своїх масштабних мит. Зокрема, тепер від них звільнені на імпорт…
Між Москвою та Вашингтоном зберігається потенціал для налагодження конструктивних відносин, про це заявив лава МЗС…
В Україні зараз проводиться робота над можливістю здавати іспити на водійське посвідчення онлайн. Про це в етері…
Колишній аграрний міністр і політик від партії "Свобода", нині заступник начальника Центру рекрутингу Сил ТрО…
Механізм призупинення розгляду справ щодо осіб, мобілізованих до ЗСУ, може стати інструментом уникнення відповідальності через прогалини в…