Categories: Фінанси

Українців дурять з виплатою “тисячі Зеленського”: викрито нову схему обману

Шахраї не втрачають нагоди скористатися новими програмами фінансової підтримки, запущеними в Україні. Цього разу вони обрали як приманку так звану “тисячу Зеленського” — фінансову допомогу у розмірі 1000 гривень, яку уряд планує виплатити громадянам. Злочинці почали активно розповсюджувати фейкові повідомлення в мережі та соцмережах, намагаючись отримати доступ до банківських даних українців.

Міністерство соціальної політики попереджає: злочинці особливо активні на платформі Telegram, де вони створюють підроблені канали та надсилають повідомлення про “отримання виплат”. Мінсоц закликає громадян не переходити за підозрілими посиланнями, не вводити персональні дані банківських карток і уникати поширення цих фейкових повідомлень. У тих, хто введе свої дані на шахрайських ресурсах, можуть зняти всі кошти з рахунків.

“Уся інформація щодо отримання 1000 гривень буде доступна виключно на офіційних урядових ресурсах. Ця виплата реалізується через офіційний застосунок Дія в межах програми Зимова єПідтримка,” — нагадують у Мінсоцполітики.

Офіційну інформацію про соціальну допомогу можна знайти на сайті Мінсоцу, а також у їхніх офіційних профілях у Facebook та Telegram. Щоб отримати виплату, необхідно оформити віртуальну карту в застосунку Дія та активувати опцію “Отримати 1000”. Кошти будуть автоматично перераховані на рахунок, а податки на них не нараховуються, оскільки це державна допомога.

Ця програма реалізується на залишках коштів із бюджету, виділених на програму “Національний кешбек”, що становить близько 3 мільярдів гривень. За оцінками експертів, виплати мають “цільове призначення” і можуть бути використані лише для обмеженого кола витрат, таких як:

  • оплата комунальних послуг;
  • придбання ліків українського виробництва;
  • придбання книг, квитків на театральні та культурні заходи;
  • пожертви на Збройні сили України.

Цей підхід дозволяє спрямувати кошти на критичні сектори економіки, підтримуючи внутрішній попит і стабільність ринку. Крім того, громадяни можуть пожертвувати частину суми на потреби Збройних сил України. Проте, через міжнародні зобов’язання, ці кошти не можуть бути безпосередньо направлені на військові витрати.

Міністерство економіки прогнозує, що близько 15 мільйонів осіб можуть приєднатися до програми, що потребуватиме додатково близько 15 мільярдів гривень. Втім, програма не потребує додаткових видатків бюджету, оскільки фінансується з невикористаних коштів 2024 року.

Романчук Микола

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

4 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

4 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

5 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

5 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

5 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

5 години ago