Categories: Фінанси

Українців дурять з виплатою “тисячі Зеленського”: викрито нову схему обману

Шахраї не втрачають нагоди скористатися новими програмами фінансової підтримки, запущеними в Україні. Цього разу вони обрали як приманку так звану “тисячу Зеленського” — фінансову допомогу у розмірі 1000 гривень, яку уряд планує виплатити громадянам. Злочинці почали активно розповсюджувати фейкові повідомлення в мережі та соцмережах, намагаючись отримати доступ до банківських даних українців.

Міністерство соціальної політики попереджає: злочинці особливо активні на платформі Telegram, де вони створюють підроблені канали та надсилають повідомлення про “отримання виплат”. Мінсоц закликає громадян не переходити за підозрілими посиланнями, не вводити персональні дані банківських карток і уникати поширення цих фейкових повідомлень. У тих, хто введе свої дані на шахрайських ресурсах, можуть зняти всі кошти з рахунків.

“Уся інформація щодо отримання 1000 гривень буде доступна виключно на офіційних урядових ресурсах. Ця виплата реалізується через офіційний застосунок Дія в межах програми Зимова єПідтримка,” — нагадують у Мінсоцполітики.

Офіційну інформацію про соціальну допомогу можна знайти на сайті Мінсоцу, а також у їхніх офіційних профілях у Facebook та Telegram. Щоб отримати виплату, необхідно оформити віртуальну карту в застосунку Дія та активувати опцію “Отримати 1000”. Кошти будуть автоматично перераховані на рахунок, а податки на них не нараховуються, оскільки це державна допомога.

Ця програма реалізується на залишках коштів із бюджету, виділених на програму “Національний кешбек”, що становить близько 3 мільярдів гривень. За оцінками експертів, виплати мають “цільове призначення” і можуть бути використані лише для обмеженого кола витрат, таких як:

  • оплата комунальних послуг;
  • придбання ліків українського виробництва;
  • придбання книг, квитків на театральні та культурні заходи;
  • пожертви на Збройні сили України.

Цей підхід дозволяє спрямувати кошти на критичні сектори економіки, підтримуючи внутрішній попит і стабільність ринку. Крім того, громадяни можуть пожертвувати частину суми на потреби Збройних сил України. Проте, через міжнародні зобов’язання, ці кошти не можуть бути безпосередньо направлені на військові витрати.

Міністерство економіки прогнозує, що близько 15 мільйонів осіб можуть приєднатися до програми, що потребуватиме додатково близько 15 мільярдів гривень. Втім, програма не потребує додаткових видатків бюджету, оскільки фінансується з невикористаних коштів 2024 року.

Романчук Микола

Recent Posts

ТЦК “перетрусять” слідом за МСЕК? Як відбувається мобілізація “за лаштунками”

ТЦК в Україні можуть опинитися на межі таких самих скандалів, як і Медико-соціальна експертна комісія…

21 хв. ago

Від квитанцій перехопить дух: хто заплатить більше за газ

За поточними розрахунками, ціна газу для побутових споживачів залишиться на рівні 7 грн 96 коп…

23 хв. ago

Працевлаштування українців у Німеччині з тріском провалилося: на роботу вийшли менше 1%

Рік тому уряд Німеччини запустив для українських біженців програму з працевлаштування, полегшивши для них загальні правила і…

27 хв. ago

Українців з рук Кремля будуть виривати п’ять країн: хто погодився

Одразу кілька країн зобов'язалися сприяти поверненню на Батьківщину депортованих і полонених українців.  Як прокоментувала міністерка закордонних…

29 хв. ago

Демобілізація мобілізованих: хто може піти з армії в листопаді 2024

Демобілізація мобілізованих в Україні зараз не проводиться. Однак українське законодавство передбачило низку випадків, коли військовий…

32 хв. ago

У Нові Саді обвалився дах вокзалу, відкритого після реконструкції

У Сербії в місті Нові Сад стався обвал частини зовнішнього даху на залізничному вокзалі. Щонайменше…

38 хв. ago