Categories: Фінанси

Українців дурять з виплатою “тисячі Зеленського”: викрито нову схему обману

Шахраї не втрачають нагоди скористатися новими програмами фінансової підтримки, запущеними в Україні. Цього разу вони обрали як приманку так звану “тисячу Зеленського” — фінансову допомогу у розмірі 1000 гривень, яку уряд планує виплатити громадянам. Злочинці почали активно розповсюджувати фейкові повідомлення в мережі та соцмережах, намагаючись отримати доступ до банківських даних українців.

Міністерство соціальної політики попереджає: злочинці особливо активні на платформі Telegram, де вони створюють підроблені канали та надсилають повідомлення про “отримання виплат”. Мінсоц закликає громадян не переходити за підозрілими посиланнями, не вводити персональні дані банківських карток і уникати поширення цих фейкових повідомлень. У тих, хто введе свої дані на шахрайських ресурсах, можуть зняти всі кошти з рахунків.

“Уся інформація щодо отримання 1000 гривень буде доступна виключно на офіційних урядових ресурсах. Ця виплата реалізується через офіційний застосунок Дія в межах програми Зимова єПідтримка,” — нагадують у Мінсоцполітики.

Офіційну інформацію про соціальну допомогу можна знайти на сайті Мінсоцу, а також у їхніх офіційних профілях у Facebook та Telegram. Щоб отримати виплату, необхідно оформити віртуальну карту в застосунку Дія та активувати опцію “Отримати 1000”. Кошти будуть автоматично перераховані на рахунок, а податки на них не нараховуються, оскільки це державна допомога.

Ця програма реалізується на залишках коштів із бюджету, виділених на програму “Національний кешбек”, що становить близько 3 мільярдів гривень. За оцінками експертів, виплати мають “цільове призначення” і можуть бути використані лише для обмеженого кола витрат, таких як:

  • оплата комунальних послуг;
  • придбання ліків українського виробництва;
  • придбання книг, квитків на театральні та культурні заходи;
  • пожертви на Збройні сили України.

Цей підхід дозволяє спрямувати кошти на критичні сектори економіки, підтримуючи внутрішній попит і стабільність ринку. Крім того, громадяни можуть пожертвувати частину суми на потреби Збройних сил України. Проте, через міжнародні зобов’язання, ці кошти не можуть бути безпосередньо направлені на військові витрати.

Міністерство економіки прогнозує, що близько 15 мільйонів осіб можуть приєднатися до програми, що потребуватиме додатково близько 15 мільярдів гривень. Втім, програма не потребує додаткових видатків бюджету, оскільки фінансується з невикористаних коштів 2024 року.

Романчук Микола

Recent Posts

Нові правила бронювання від мобілізації: кого з працівників не забере ТЦК

В Україні на фоні воєнного стану набувають чинності нові правила бронювання працівників критично важливих підприємств…

7 хв. ago

Мокрий сніг і сильний вітер насуваються на Україну: прогноз від Наталки Діденко

На початку наступного тижня Україна зустріне майже зимову негоду. Мокрий сніг, його налипання та сильний…

13 хв. ago

“Ті самі яйця по 17, тільки в профіль”: військовий розкритикував ДОТ за погану їжу

Державний оператор тилу (ДОТ) знову опинився в епіцентрі критики з боку військових, які очікували змін…

17 хв. ago

Трамп чи Гарріс? “Сімпсони” вже натякнули, хто буде наступним президентом США

Американський мультсеріал "Сімпсони", який за останні роки став культовим і здатним нібито "передбачати" майбутнє, викликав…

27 хв. ago

Влада Києва витратить 1,6 млрд грн на дорогу до непрацюючого аеропорту

У світі, де логіка часто поступається місцем абсурду, Київська міська адміністрація вирішила витратити 1,6 мільярда…

47 хв. ago

Польща ввела нові правила та штрафи для іноземних перевізників

Відсьогодні в Польщі набирають чинності нові вимоги щодо міжнародних вантажних перевезень для субʼєктів, які не…

53 хв. ago