Categories: Фінанси

Українців дурять з виплатою “тисячі Зеленського”: викрито нову схему обману

Шахраї не втрачають нагоди скористатися новими програмами фінансової підтримки, запущеними в Україні. Цього разу вони обрали як приманку так звану “тисячу Зеленського” — фінансову допомогу у розмірі 1000 гривень, яку уряд планує виплатити громадянам. Злочинці почали активно розповсюджувати фейкові повідомлення в мережі та соцмережах, намагаючись отримати доступ до банківських даних українців.

Міністерство соціальної політики попереджає: злочинці особливо активні на платформі Telegram, де вони створюють підроблені канали та надсилають повідомлення про “отримання виплат”. Мінсоц закликає громадян не переходити за підозрілими посиланнями, не вводити персональні дані банківських карток і уникати поширення цих фейкових повідомлень. У тих, хто введе свої дані на шахрайських ресурсах, можуть зняти всі кошти з рахунків.

“Уся інформація щодо отримання 1000 гривень буде доступна виключно на офіційних урядових ресурсах. Ця виплата реалізується через офіційний застосунок Дія в межах програми Зимова єПідтримка,” — нагадують у Мінсоцполітики.

Офіційну інформацію про соціальну допомогу можна знайти на сайті Мінсоцу, а також у їхніх офіційних профілях у Facebook та Telegram. Щоб отримати виплату, необхідно оформити віртуальну карту в застосунку Дія та активувати опцію “Отримати 1000”. Кошти будуть автоматично перераховані на рахунок, а податки на них не нараховуються, оскільки це державна допомога.

Ця програма реалізується на залишках коштів із бюджету, виділених на програму “Національний кешбек”, що становить близько 3 мільярдів гривень. За оцінками експертів, виплати мають “цільове призначення” і можуть бути використані лише для обмеженого кола витрат, таких як:

  • оплата комунальних послуг;
  • придбання ліків українського виробництва;
  • придбання книг, квитків на театральні та культурні заходи;
  • пожертви на Збройні сили України.

Цей підхід дозволяє спрямувати кошти на критичні сектори економіки, підтримуючи внутрішній попит і стабільність ринку. Крім того, громадяни можуть пожертвувати частину суми на потреби Збройних сил України. Проте, через міжнародні зобов’язання, ці кошти не можуть бути безпосередньо направлені на військові витрати.

Міністерство економіки прогнозує, що близько 15 мільйонів осіб можуть приєднатися до програми, що потребуватиме додатково близько 15 мільярдів гривень. Втім, програма не потребує додаткових видатків бюджету, оскільки фінансується з невикористаних коштів 2024 року.

Романчук Микола

Recent Posts

Діти не врятують: у ТЦК пояснили, кого з багатодітних можуть мобілізувати

Мати трьох дітей не гарантує, що Вас не мобілізують. Навіть статус багатодітного батька не завжди…

5 хв. ago

Вивернуть кишені кожному: українцям готують нові податки — заплатять навіть безробітні

Нова податкова пропозиція в Україні має вплинути на мільйони громадян, які отримують додатковий дохід через…

14 хв. ago

Вже офіційно з 1 квітня: скільки тепер коштує світло і газ — не всі витягнуть

У квітні українці платитимуть за світло за колишнім тарифом – 4,32 грн за 1 кВт*год. Річні тарифи…

23 хв. ago

Здеруть за все й одразу: в Україні готують нове підвищення тарифів — названо дату

Українцям потрібно готуватися до збільшення сум у платіжках. Українська влада заявила про плани підвищити тарифи…

31 хв. ago

Від чого залежить тривалість життя людини: вчені зробили несподівані висновки

Довге та активне життя без серйозних хвороб для якомога більшої кількості людей – одна із…

40 хв. ago

Литиме як із відра: синоптики попередили про сильні зливи майже по всій країні

Погода в Україні у середу, 2 квітня, буде дощовою. Дощі – від невеликих до помірних –…

49 хв. ago